دولت ۲۶۰ میلیارد ریال به توسعه آبرسانی در اردبیل اختصاص داداه

بهروز ندایی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه بررسی پروژه های آبرسانی در اردبیل افزود: هیئت دولت تخصیص این میزان اعتبار از محل اعتبارات ماده ۱۰ و ۱۲ مدیریت بحران را به استان اردبیل تصویب کرده است.
وی اعتبار مصوب شده را در رفع تنش آب شرب مناطق بحرانی استان تاثیرگذار خواند و تاکید کرد: بی شک با این اعتبار بخش مهمی از مشکلات آبرسانی و تامین آب شرب مناطق شهری و روستایی حل خواهد شد.
معاون استاندار اردبیل با بیان اینکه از این رقم ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سهم شرکت آب و فاضلاب روستایی است، تصریح کرد: این اعتبار برای رفع مشکلات آبی در روستاهای مناطق بحرانی هزینه خواهد شد.
وی با اشاره به تخصیص بخشی از اعتبار مصوب شده برای بهبود کیفیت آب شرب اردبیل اضافه کرد: برای ارتقا کیفی آب از طریق سامانه تصفیه آب شرب اردبیل ۱۰ میلیارد ریال اختصاص می یابد.
ندایی با اشاره به تخصیص ۸۰ میلیارد ریال برای آبرسانی از سد یامچی به اردبیل و تکمیل برج آبگیر این سد متذکر شد: برای تکمیل آبرسانی به شهرهای نمین و عنبران نیز ۳۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
وی اختصاص ۷۰ میلیارد ریال برای آبرسانی از سد بفراجرد به خلخال و اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال برای سد بفراجرد را از دیگر محل های هزینه کرد اعتبار مصوب از سوی هیئت دولت برشمرد.
معاون عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه دولت اعتبار ویژه ای هم برای آبرسانی به مناطق عشایری کشور مصوب کرده است، بیان داشت: تاکید کرد: دولت برای این منظور ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار می دهد که سهم استان اردبیل از این اعتبار تخصیص خواهد یافت.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =

بستن