کشف ۸ تن برنج و حبوبات قاچاق در پاکدشت

محمد مهدی رشیدی بعد از ظهر دوشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برخورد با قاچاقچیان و مبارزه با کالای قاچاق از اولویت‌های اصلی تعزیرات این شهرستان است، اظهار داشت: ماموران اداره تعزیرات با هوشیاری و بدون اغماض نسبت به رصد کالاهای قاچاق اقدام می کنند.

رشیدی با اشاره به جزئیات این خبر بیان داشت: در اجرای طرح مقابله با کالای قاچاق و بررسی وضعیت بازار مصرف، مقدار ۸ تن برنج و عدس از یک مغازه و ۲ انبار در شهرستان پاکدشت کشف و ضبط شد و انبارهای این واحد نیز فاقد شناسنامه از اداره صنعت ، معدن و تجارت بوده و در سامانه صنعت و معدن ثبت نشده بودند و مغازه اصلی هم بدون پروانه خرده فروشی مشغول به فعالیت بوده است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی پاکدشت گفت: لازم است که همه انبار مواد غذایی فروشگاه های مواد غذایی در سامانه اداره صنعت و معدن ثبت شوند و در غیر این صورت اجناس موجود قاچاق محسوب شده و با متخلفین برخورد قانونی می شود.

وی با اشاره به اینکه این برنج و عدس ها فاقد اسناد گمرکی بوده و دارای فاکتورهای خرید نامعتبر نیز بودند افزود: این واحد به دلیل انبار کردن کالای فاقد مدارک گمرکی، عدم صدور فاکتور، گرانفروشی و عدم نصب برچسب قیمت، پلمب و پرونده تخلف برای صاحب آن صادر شد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22 + = 26

بستن