وزارت کشاورزی به جد پیگیر واگذاری امور به بخش خصوصی است

سورنا ستاری صبح یکشنبه در بازدید از سایت تحقیقاتی موسسه اصلاح نهال و بذر اظهار کرد: یکی از بحث های جدی کشور، نحوه تجاری سازی تحقیقات کشاورزی است. بذر جزء بخش های حاکمیتی کشور است و در حوزه هایی خاص به خارج از کشور وابستگی داریم.

وی با اشاره به اینکه ورود یک بذر به کشور، تبعات خاص خود را دارد، افزود: بذر های وارد شده باید با شرایط کشور سازگاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه موسسه تحقیقات جهاد کشاورزی سابقه ۱۰۰ ساله دارد، گفت: خوشحالیم که روش های جدیدی در حوزه تجاری سازی محصولات موسسه تحقیقات کشاورزی ایجاد شده است.

ستاری با بیان اینکه وزارت کشاورزی خیلی جدی به واگذاری امور کشاورزی به بخش خصوصی توجه می کنند، گفت: واگذاری به بخش خصوصی موجب ایجاد رقابت در بازار های جهانی می شود.

وی تجاری سازی محصولات کشاورزی را عامل توسعه کشاورزی اعلام کرد و افزود: تجاری سازی درآمد پایداری در قالب فروش تکنولوژی ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه موسسه تحقیقات کشاورزی طی دو سال گذشته توانسته است بخش قابل توجهی از هزینه های  خود را از حوزه فروش تکنولوژی بدست آورده است که این مهم به توسعه کشور کمک می کند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه به صورت متوسط سالانه ۵۰ واگذاری به بخش خصوصی در حوزه کشاورزی کشور داریم، خاطرنشان کرد: راه پژوهش دولتی این است که محصولات خود را به بخش خصوصی واگذار کنند.

وی با بیان پژوهشگاه های دولتی باید از دولت انتظار نداشته باشند و خود کفا شوند، خاطرنشان کرد: بودجه دولت برای تحقیقات کافی نیست و پژوهشگاه ها باید به سمت و سوی واگذاری تحقیقات به بخش خصوصی گام بردارند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =

بستن