آغاز جشنواره دانش‌آموزی کاوشگران آسمان در استان بوشهر

ناصر کرمی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پنجمین دوره جشنواره دانش آموزی ستاره شناسی – طبیعت  کاوشگران آسمان با حضور ۷۰۰ دانش آموز در دو بخش رقابتی و آموزشی برگزار می‌شود و در قالب کمپینگ، با دنیای آسمان، اصول حضور در طبیعت و حفظ محیط زیست آشنا خواهند شد.

کرمی ادامه داد: آشنایی با منظومه شمسی، شناخت و پیمایش آسمان، ساخت ابزارهای نجومی، برپایی چادر و اصول استقرار در طبیعت، شناخت تلسکوپ، دوربین دوچشمی و کار با آن، آسمان نما، گالری عکس، گالری تلسکوپ و… از جمله بخش های متنوع آموزشی این جشنواره است.

وی با بیان اینکه در فاز رقابتی دانش آموزان پروژه های خود را از آبان ماه دریافت کرده و تا پایان بهمن ماه فرصت تکمیل آن را داشته‌اند یادآور شد: در فاز رقابتی، دانش نجومی دانش آموزان در سه بخش نظری، شفاهی و عملی جشنواره مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر افزود: دانش آموزان در این پروژه‌ها به صورت عمل‌گرا و گروهی با آسمان آشنا می شوند و این اقدام دقت دانش آموز در کاوش را بیشتر می کند.

وی با اشاره به افتتاحیه این جشنواره با حضور محمد باقری از اساتید برجسته ساعت آفتابی و تاریخ علم گفت: پنجمین دوره جشنواره دانش آموزی ستاره شناسی – طبیعت  کاوشگران آسمان از ۲ تا ۱۰ اسفندماه توسط پژوهش‌سرا و رصدخانه دانش آموزی مهر برگزار می‌شود.

 

تور از اهواز | اخبار افغانستان | پکینگ برج خنک کننده | ساعت مچی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 7 =

بستن