قتل در دشتستان ۴۲ درصد کاهش یافت

سرهنگ سید جواد رضوی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای کاهش وقوع جرایم و همچنین افزایش کشفیات جرایم در این شهرستان اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و کاهش وقوع جرائم خشن به خصوص قتل، با اقدامات فرهنگی انجام شده و بهره‌گیری از ظرفیت‌های اجتماعی همچون شوراهای معتمد پلیس و ائمه جمعه و جماعات و تعامل مطلوب با شورای تأمین و دستگاه قضایی به وضعیت خوبی دست یافته‌ایم.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: با انجام این اقدامات شاهد کاهش ۴۲ درصدی وقوع قتل طی هفت ماهه سال جاری در سطح شهرستان دشتستان بوده‌ایم.

وی افزود: حضور کارشناسان آموزش همگانی، مشاوران و مددکاران اجتماعی در مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات دولتی و غیردولتی همراه با ارائه آموزش مهارت‌های زندگی و اجتماعی نظیر کنترل خشم، قدرت نه گفتن، افزایش اعتماد به نفس، قدرت حل مسئله و تصمیم‌گیری باعث شده است تا شاهد کاهش میزان قابل توجه ای از جرائم و آسیب های اجتماعی در این شهرستان باشیم.

سرهنگ رضوی خاطرنشان کرد: تیزبینی، هوشیاری و تدبیر پلیس ، قدرت عمل را از مجرمان گرفته و همین امر باعث کاهش آسیب ها در اجتماع و خانواده شده است.

وی ادامه داد: ماموران پلیس امنیت عمومی دشتستان در راستای اجرای طرح جمع آوری اتباع خارجی غیر مجاز در هفت ماه سال جاری تعداد ۵۴۱ نفر اتباع افاغنه را جمع آوری و به اردوگاه مراقبتی استان انتقال دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان افزود: اکثر این افراد به صورت غیرقانونی وارد کشور شده و فاقد مجوز اقامت هستند که در مرغداری‌ها و ساخت و سازهای ساختمانی مشغول به کار بودند.

وی اظهار داشت: این اقدام در راستای پیشگیری از وقوع جرائم و ارتقاء امنیت اجتماعی بوده که به صورت مستمر در دستور کار پلیس دشتستان است.

سرهنگ رضوی خاطرنشان کرد: ورود غیر مجاز این افراد زمینه ساز بیکاری، آسیب ها و سایر جرائم می شود و نیاز است در بحث امنیتی محدودیت ها و کنترل لازم وجود داشته باشد.

 

سفارش سئو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

21 + = 23

بستن