پرداخت تسهیلات طرح «رونق تولید» استان تهران تا خرداد تمدید شد

محمد امامی امین پیش از ظهر چهارشنبه در دومین جلسه اعتباری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران طی سخنانی بر پرداخت تسهیلات واحدهای تولیدی تاکید کرد و گفت: صرف استناد به عودت پرونده های متقاضیان تسهیلات به دلایلی که بانک ها به آن استناد می کنند، برای کارگروه رفع موانع تولید کافی نیست.

وی عملکرد بانک ها در خصوص پرداخت تسهیلات به تولید کنندگان را مناسب ارزیابی کرد و افزود: اما با این وجود باید برای اطمینان از این که حقی از متقاضیان دریافت تسهیلات تضییع نشود، پرونده های ارجاع شده از بانک ها را مجددا بررسی کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: استاندار تهران دستور ویژه برای پیگیری و تعیین تکلیف پرونده های متقاضیانی که موفق به دریافت تسهیلات نشده اند، صادر کرده است و بر این اساس ضمن گزارش گیری مرتب از بانک ها ی عامل در خصوص پرونده های ارجاعی به ستاد، میزان پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها به متقاضیان  را موردبررسی دقیق قرار خواهیم داد.

امامی امین گفت:  تسهیلات مربوط به طرح «رونق  تولید» تا پایان خرداد ماه سال جاری پرداخت خواهد شد.

وی منبع تامین این تسهیلات را سهمیه اختصاص داده شده به استان تهران در سال ۹۶ دانست و گفت: طبق دستورالعمل بانک مرکزی بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات با موضوع بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی دارای بیش از ۱۰۰ شاغل هستند.

امامی امین  گفت: پرداخت این  تسهیلات را در راستای اجرای سیاست گذاری های اقتصادی دولت برای ایجاد رونق در واحدهای تولیدی و صنعتی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 65 = 68

بستن