شهردار مشهد: مشارکت عمومی و امنیت موجب رشد سرمایه گذاری می شود

قاسم تقی زاده خامسی ظهر چهارشنبه در جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت، بخش خصوصی و کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد با بیان‌ اینکه نگاه همه ما به توسعه یکسان نیست اظهار کرد: کشورهای پیشرفته هم نتوانستند به صورت کلی بر مشکلات غلبه کنند.

وی افزود: در مورد توسعه باید بگوییم مفید، مضر، خوب یا بد است؟ و چه نوع توسعه‌ای خوب است؟ به نظر من در کشور، استان و شهر باید بصورت جدی به این مسئله بپردازیم که چه نوع توسعه‌ای را در نظر گرفته ایم.

شهردار مشهد گفت: در این شهر ۴۰۰ کیلومتر اطراف حرم طرح گذاشته شده است اما حاشیه نشینی حل نمی‌شود .آن چیزی که دنیا به آن رسیده این است که رشد اقتصادی باید تغییرات اجتماعی را به وجود آورد.

وی ادامه داد: این اتفاق در جامعه مدنی می‌افتد که دولت و ملت با هم همدل شوند تا ملت اجتماعی‌تر و دولت انسانی تر شود. اگر افراد به این مسئله که  رشد اقتصادی به دردشان نمی‌خورد برسند نمی‌توانند پیشرفت کرد.

خامسی تصریح کرد: در همین شهر مشهد کارهای روشنی صورت نگرفته است تا سود و زیان شرکت های سهامی عام روشن و شفاف باشد. اگر می‌خواهید در کار اقتصادی موفق شوید باید در کنار کار اقتصادی و کارآفرینی مسئله محرومیت اجتماعی را جدی بگیرید.

وی ابراز کرد: سرمایه گذران و کار آفرینان را تشویق کنید که کارهای آنها بسته اجتماعی داشته باشد و این به معنی مشارکت دادن مردم در همه امور است. تنها راه مصونیت سرمایه گذاری و امنیت مشارکت عمومی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + = 8

بستن