۴۰ درصد طلاق های توافقی اردبیل منجر به سازش شد

یوسف خدادادی ظهر دوشنبه در آیین بازگشایی مرکز مشاوره پیش از ازدواج اردبیل تصریح کرد: این موفقیت نشان می دهد که مشاوره و مداخله به هنگام می تواند از وقوع طلاق ممانعت کند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تاکید کرد: در مطالعه علل طلاق به ۱۷ عامل اصلی دست یافتیم که عدم شناخت زوجین از یکدیگر و ضعف مهارت های رفتاری شاخص ترین علل طلاق است.

خدادادی افزود: متاسفانه دادگاه های خانواده در اردبیل مملو از زوجینی است که ادعا می کنند شناختی از همسر خود ندارند و رفتار و خصوصیات اخلاقی همسر بعد از ازدواج متفاوت از شناخت اولیه بوده است.

وی تاکید کرد: علاوه بر این ضعف مهارت گفتاری یکی از عوامل طلاق است که در استان حتی در روابط اجتماعی مشاهده می شود و به یکی از علل بروز خشونت تبدیل شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بیماری های روحی روانی را نیز از دیگر علل طلاق دانست و تاکید کرد: مجموعه این عوامل نشان می دهد موضوع مهارت آموزی و آگاه سازی زوجین در قبل و بعد از ازدواج اهمیت ویژه دارد.

جراحی زیبایی بینی | هدایای تبلیغاتی | معرفی کانال های تلگرام | درج آگهی رایگان

به گفته خدادادی مراکز مشاوره پیش از ازدواج یکی از پیشنهادات دادگستری استان است که زوجین قبل از ثبت طلاق به منظور سازش به این مراکز ارجاع شوند و فعالیت آن ها در استان تا به امروز مطلوب بوده است.

وی افزود: در صورتی که مشاوران و اساتید فعالیت مطلوبی داشته و بتوانند مشکلات زوجین را مرتفع سازند ما شاهد کاهش محسوس طلاق در استان خواهیم بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =

بستن