تحصیل در تمام مقاطع باید رایگان باشد

عزت الله یوسفیان‌ملا ظهر شنبه در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام‌نور مرکز آمل اظهار کرد: آمل یکی از شهرهای بزرگ دانشگاهی کشور است.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام‌نور به درختی تنومند تبدیل شد، افزود: دانشگاه پیام‌نور در تمام عرصه پیشرفت‌های خوبی در کشور داشت.

یوسفیان ملا با بیان اینکه تحصیلات از ابتدایی‌ترین مرحله تا آموزش عالی باید رایگان باشد اما متاسفانه در کشورمان اینطور نیست، ادامه داد: اکثر دانش‌آموزان و دانشجویان سطح مرفه جامعه نیستند و والدین با فروش اجناس منزل هزینه تحصیل فرزندان را پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بارها اعلام کردیم دانشجوی در حال تحصیل چطور اشتغال ایجاد کند، گفت: روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان در دولت یازدهم اعلام کردند که یک دانشجو بعد از پایان تحصیل، مشغول به کار می‌شود، اما این امر هنوز محقق نشد و جوانان بیکار زیادی در جامعه داریم.

یوسفیان ملا با بیان اینکه ٨۰ درصد از اعتبارات کشور صرف هزینه جاری و متاسفانه ٢۰ درصد صرف هزینه عمرانی می‌شود، ادامه داد: در کشورهای اروپایی مانند کشور آلمان ٩۰ درصد بودجه کشور در زمینه عمرانی هزینه می‌شود.

عضو ستاد مبارزه با مفاصد اقتصادی با مکلف دانستن بانک‌ها به پرداخت وام به عموم مردم گفت: بانک‌ها نباید هیچ وقت به مراجعه‌کننده‌ای بگوید وام به شما تعلق نمی‌گیرد و اگر یک بانک به واحدهای نیازمند به تسهیلات وام ندهد، رئیس آن بانک باید از خدمت برکنار شود.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه کسانی که وابستگی سیاسی دارند، بانک تاسیس می‌کنند و پول مردم را از کشور خارج می‌کنند، افزود: این حق مردم نیست که در همه جا بایستد و یک آقایی چندین هزار میلیارد پول کشور را خارج کند.

وی گفت: اگر مسئولی در سر جای خود قرار بگیرد این مشکلات در دستگاه‌ها ایجاد نمی‌شود.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه امیدواریم دانشجویان با مسائل کشور، بُرَنده و حرف‌زننده باشند، ادامه داد: دانشجویان باید به نحوی حرف بزنند که خود را دچار مشکل نکنند.

وی افزود: وقتی فساد بیاید قدرت از بین می‌رود و تنها امید ما به دانشجویان است تا مسئولان را به راه راست هدایت کنند.

سفارش سئو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

47 + = 57

بستن