۸۰درصد واحدهای پروژه مسکن مهر درخمین واگذار شد

محمدرضا مختاری فرد درگفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تعداد واحدهای مسکن مهر این شهرستان دو هزار و ۱۰۵ واحد است و تاکنون یک هزار و ۷۶۵ واحد تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: از یک هزار و ۷۶۵ واحد واگذار شده یک هزار و ۲۶۹ واحد مسکن مهر و ۴۹۶ واحد متعلق به تعاونی های مسکن است.

رئیس اداره  تعاون، کارو رفاه اجتماعی خمین بیان کرد: ۳۴۰ واحد مسکن مهر نیز در حال ساخت است که از این تعداد ۱۲۸ واحد در مرحله فونداسیون باقی مانده است.

مختاری فرد خاطر نشان کرد: طرح مسکن مهر توسط ۳۲ تعاونی در خمین اجرا شد و دو تعاونی در اجرای طرح با مشکل مواجه و عملیات اجرایی آنها متوقف و لغو قرارداد شدند.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی خمین در ادامه اظهار کرد: یکی از تعاونی های مسکن مهر، هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای ساخت ۹۶ واحد مسکونی هزینه کردند که به دلیل تنگناهای مالی با مشکل مواجه شدند و ساخت واحد ها در مرحله زیرسازی و فونداسیون متوقف شده است.

مختاری فرد بیان کرد:  طبق قیمت گذاری راه و شهرسازی متقاضیان این تعاونی حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه کرده بودند و تسهیلاتی که از بانک دریافت شده بود بیش از چهار میلیارد بوده که بایستی به آنها پرداخت شود.

وی به مشکلات یکی دیگر از تعاونی ها نیز اشاره کرد و گفت:  این تعاونی ۸۰ واحد را ساخته و اعضای آن حدود سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه کردند تاکنون دو  میلیارد از سرمایه متقاضیان در این شرت تعاونی به آنها پرداخت شده و در حال حاضر با کسری یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی مواجه است.

مختاری فرد بیان کرد: برای پرداخت هزینه هایی که متقاضیان در این تعاونی ها صرف کرده اند رایزنی های متعددی با اداره کل راه و شهرسازی و معاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی انجام گرفته که تا کنون به نتیجه نرسیده و نیازمند بررسی های دقیق است.

مقاله رشته صنایع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 60 = 62

بستن