۱۰۲ تبعه خارجی در مرند دستگیر شدند

سرهنگ کاظم دهقانی ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران بر ضرورت آموزش همگانی تاکید کرد و ابراز داشت: مردم باید در زمینه بحث های انتظامی و امنیتی آگاهی خود را بالا ببرند و در این زمینه، رسانه ها نقش مهمی دارند.  

وی از همکاری نیروی انتظامی با ادارات مختلف خبر داد و افزود: سال گذشته تعداد ۴۵ جلسه آموزشی در مدارس شهرستان مرند برای دانش آموزان با حضور نیروی انتظامی برگزار شده که از مهرماه امسال نیز این آموزش ها تداوم پیدا خواهد کرد.

فرمانده ناجا شهرستان مرند گفت: مشکل ترافیکی یکی از مهم ترین مشکلات سطح شهر مرند است که با افزایش آگاهی و اطلاع رسانی رسانه ها، می توان این معضل را کاهش داد.

دهقانی از کاهش میزان تصادفات درون شهری خبر داد و اظهار داشت: تصادفات درون شهری مرند به نسبت سال گذشته ۸ درصد کاهش داشته، تعداد مجروحان در تصادفات نیز امسال ۱۴ درصد کاهش نشان می دهد.

وی همچنین آموزش نیروهای پلیس را نیز جزو اولویت های نیروی انتظامی دانست و عنوان کرد: آموزش نحوه برخورد و مواجهه پلیس با مردم از برنامه های اساسی این سازمان بوده و نظارت بر نحوه عملکرد نیز به دنبال آن صورت می گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند تاکید کرد: تماس مردم با سامانه ۱۹۷ نیز ارزیابی شده و به شکایات و انتقادات مردم رسیدگی می شود.

برخورد فتا با متخلفین فضای مجازی

دهقانی همچنین فضای مجازی را یک فرصت و تهدید دانست و عنوان کرد: باید نکات مثبت فضای مجازی را توسعه داده و در برابر آسیب های آن مقابله کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند ادامه داد: برخی کانال های فضای مجازی اقدام به بازنشر خبرهای رسانه های معاند می کنند که خطوط قرمز نظام را نیز زیر سوال می برند، پلیس فتا در این زمینه با جدیت وارد شده و با متخلفین برخورد می کند.

امنیت شهرستان مرند در وضعیت خوبی است

وی در ادامه تقویت وحدت و انسجام درونی را مهم ارزیابی کرد و گفت: شهرستان مرند در زمینه امنیت، در وضعیت خوبی به سر می برد و مجموعه انتظامی شهرستان در جهت ایجاد امنیت پایدار، به صورت شبانه روزی تلاش می کند.

دهقانی ادامه داد: قتلی که اخیرا در مرند اتفاق افتاد، بعد از ۴۸ ساعت این قاتل در شهر کرج شناسایی شد که اقدام به سرقت نیز کرده بود.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند ادامه داد: چند فقره سرقت از مغازه و اتومبیل در هفته گذشته در شهر مرند رخ داد که سارقان دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: یک محموله مس نیز اخیرا سرقت شده بود و به کشورهای همسایه ترانزیت می شد که با تلاش نیروهای انتظامی، باند ۶ نفره در یکی از شهرهای شهرستان مرند شناسایی و دستگیر شد.

دهقانی همچنین از کشف احتکار لوازم خانگی در شهر مرند خبر داد و عنوان کرد: مردم در صورت اطلاع از احتکار لوازم و کالاها، نیروی انتظامی را در جریان قرار دهند تا با آن ها برخورد شود.

دستگیری اتباع بیگانه در مرند

فرمانده انتظامی شهرستان مرند در بخش دیگری از دستگیری اتباع بیگانه خبر داد و گفت: برخی ترددهای اتباع بیگانه در محور یامچی صورت می گیرد که در طول ۵ ماهه گذشته ۱۰۲ نفر دستگیر شدند.

وی افزود: اتباع دستگیر شده بیشتر از کشورهای افغانستان، پاکستان و بنگلادش هستند که با هدف کار و اشتغال از این شهرستان به کشورهای همسایه مراجعت می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند ادامه داد: اکیپ گشت و پلیس اطلاعات به صورت روزانه محورهای مرند به ویژه شهر یامچی را زیر نظر دارند و در جهت ایجاد امنیت بیشتر مردم تلاش می کنند.

دهقانی در ادامه اظهار داشت: تعداد تماس ها با ۱۱۰ در شهرستان مرند در طول ۵ ماهه گذشته ۱۲ هزار و ۲۸۷ تماس بوده که حدود ۸ هزار تماس عملیاتی شده است.

کاهش قاچاق کالا در مرند

وی همچنین با اشاره به جدیت نیروی انتظامی در برخورد با مفاسد اقتصادی ابراز داشت: نیروی انتظامی در جهت لبیک به فرامین مقام معظم رهبری، طرح برخورد با مفاسد اقتصادی را از سال های گذشته جزو برنامه های اساسی و اولویت های خود قرار داده و به جدیت با مخلان اقتصادی برخورد خواهد کرد.

دهقانی تاکید کرد: شهرستان مرند سال گذشته در زمینه مبارزه با کالای قاچاق در استان، رتبه اول را کسب کرد، اما میزان قاچاق کالا نسبت به سال گذشته در این شهرستان کاهش پیدا کرده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت حمایت از کالای ایرانی در این نهاد عنوان کرد: از کالاهای مشابه خارجی به هیچ عنوان در نیروی انتظامی استفاده نمی شود و در این مساله جزو اولین ها هستیم.

تعامل خوب خبرنگاران مرند با نیروی انتظامی

وی در بخش دیگری خبرنگاری را جزو مشاغل سخت دانست و ابراز داشت: خبرنگاری در جامعه ما جای خود را هنوز باز نکرده است، عشق و علاقه ای که در بین خبرنگاران وجود دارد قابل تقدیر است.

دهقانی با بیان اینکه خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند، افزود: خبرنگاران مرند تعامل خوبی با فرماندهی انتظامی این شهرستان دارند.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند تاکید کرد: خبرنگاران در ایجاد احساس امنیت و آرامش جامعه مثمرثمر هستند و باید در انعکاس برخی خبرها با دقت بیشتری عمل کنند و دقت را فدای سرعت نکنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

69 + = 71

بستن