اردبیل به عنوان پایلوت گردشگری شمال غرب کشور انتخاب می‌شود

اکبر بهنام جو صبح پنجشنبه در دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور افزود: این استان در بحث گردشگری یکی از استان های مطرح بوده و از ظرفیت های قابل توجهی برخوردار است.

وی گردشگری را یکی از اولویت های این استان در بحث توسعه درآمدزایی و اشتغال برشمرد و یادآور شد: در بحث زیرساخت ها ضروری است از اعتبارات در اختیار سازمان میراث فرهنگی برخوردار شویم.

استاندار اردبیل با اشاره به برنامه های اجرایی در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی یادآور شد: برای احیاء و بازسازی بناهای تاریخی و باستانی استان نیازمند تسهیلات فنی و مالی لازم از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور هستیم.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی نمایشگاه و فروشگاه های عرضه مستقیم صنایع دستی استان با مشارکت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و استانداری اردبیل امسال آغاز خواهد شد.

بهنام جو از احداث اولین مرکز آموزش تخصصی گردشگری کشور در شهر سرعین خبر داد و تصریح کرد: این مرکز به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی عنوان کرد: مجتمع بزرگ آبی و مجهز به سیستم نوین تفریحی و درمانی هم با بهره مندی از تسهیلات صندوق توسعه ملی با حمایت سازمان میراث فرهنگی کشور در سرعین احداث می شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =

بستن