صادرات استان مرکزی با وجود تنگناهای اقتصادی افزایش یافت

سید علی آقازاده روز دوشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در شهرستان کمیجان، اظهار داشت: صادرات کالاهای استان مرکزی از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۰درصد افزایش داشته که این افزایش به رغم تنگناهای اقتصادی موجود رقم خورده است.

استاندار مرکزی افزود: امسال صادرات محصولات تولیدی استان مرکزی طی چهارماه نخست به ۳۶۷ میلیون دلار رسیده در حالی که واردات این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰درصد کاهش یافته است.

آقازاده در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: با توجه به اینکه امسال درآمد دولت از محل فروش نفت تاکنون نسبت به پیش بینی صورت گرفته در لایحه بودجه بیشتر بوده، در زمینه تامین ارز و تهیه مواد اولیه و تجهیزات تولید دغدغه ای وجود ندارد.

استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: امسال در سطح کشور به دلیل کاهش بارندگی و عدم فعالیت نیروگاه های تولید انرژی آبی، با کاهش تولید انرژی روبرو هستیم و به همین سبب دچار خاموشی و قطع برق هستیم. در این رابطه قطعی برق در شهرک های صنعتی و سایر نقاط، به مدت یک روز در هفته در دستور کار قرار گرفته تا کسری موجود جبران شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نشست های ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان تصریح کرد: برمبنای ارزیابی صورت گرفته، تاکنون ۹۰درصد از مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی اجرایی شده است.

آقازاده با اشاره به ضرورت ارتقای وضعیت زیرساخت های شهرستان کمیجان تاکید کرد: شهرستان کمیجان در رابطه با تسهیلات اشتغال روستایی از اعتبار خوبی نسبت به سایر نقاط استان برخوردار شده و همچنین ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای حوزه راهسازی این شهرستان در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

71 + = 74

بستن