آموزش‌ و پرورش به ۷۸ هزار نفر نیروی جدید نیاز دارد

یوسف نجفی در حاشیه افتتاح دو پروژه آموزش‌ و پرورش دامغان با بیان اینکه آموزش‌ و پرورش به ۷۸ هزار نفر نیروی جدید نیاز دارد، ابراز داشت: با توجه به خروجی‌ها یعنی بازنشسته شدن ۴۸ هزار معلم طی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ نیازمند به جذب نیروهای جدید هستیم

وی افزود: با احتساب تعداد معلمان بازنشسته در وزارت آموزش‌وپرورش طی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ تعداد معلمان بازنشسته نظام آموزشی تا سال ۱۴۰۰ به ۳۲۰ هزار معلم بازنشسته خواهد رسید.

جذب ۳۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور برای تربیت دانشجو سالانه حدود ۷۵ هزار نفر است، ابراز داشت: درحالی‌که تعداد دانشجویان این دانشگ ۳۰ هزار نفر را شامل می‌شود باید گفت برای سال تحصیلی جدید دانشگاه فرهنگیان توانایی جذب ۳۰ هزار دانشجو را دارد.

نجفی در ادامه تصریح کرد: وزارت آموزش‌وپرورش برای جذب ۳۰ هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان نیاز به همراهی و همکاری سازمان‌های برنامه‌وبودجه و امور اداری و استخدامی دارد که تا بتواند از طریق کنکور سراسری این تعداد افراد را جذب کند.

وی افزود: ازآنجاکه ۵۰ درصد نیروهای وزارت آموزش‌وپرورش را زنان تشکیل می‌دهند تعدادی از این نیروها به مرخصی زایمان رفتند و این نیاز آموزش‌وپرورش را افزایش می‌دهد.

۳۰۰هزار نفر مشتاق بازنشستگی

معاون پارلمانی وزیر آموزش‌وپرورش به راهکارهای لازم برای تأمین  کمبود نیروهای این وزارتخانه اشاره  کرد و اظهار داشت: برخی از این نیاز از سهم حق‌التدریسان شاغل، و برخی دیگر از خروجی‌های امسال دانشگاه‌های فرهنگیان که حدود ۱۱ هزار نفر است، تأمین خواهد شد.

نجفی در ادامه تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های انجام‌شده حدود ۳۰۰ هزار نفر از افراد مشتاق بازنشستگی هستند و از این وزارتخانه خارج می‌شوند لذا بهترین راهکار برای تأمین نیروی انسانی موردنیاز استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان است.

وی افزود: با توجه به ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده است نیروی انسانی موردنیاز در وزارت آموزش‌وپرورش را از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تأمین کند لذا اولویت آموزش‌وپرورش تأمین معلم از طریق این دو دانشگاه است.

معاون پارلمانی وزیر آموزش‌ و پرورش اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور ۶۴ پردیس و ۳۲ مرکز آموزش عالی تحت پوشش دارد که این تعداد ۹۸  واحد دانشگاهی را تشکیل می‌دهد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =

بستن