خراسان رضوی در رتبه اول طرح های مصوب اشتغال روستایی قرار دارد

قربان میرزایی ظهر شنبه در جمغ خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس تعداد طرح های کارگروه مصوب توسعه اشتغال روستایی  و بررسی کمی آنها، خراسان رضوی رتبه اول و البرز رتبه آخر  در این بخش را  داراست و در استان  نیزتربت جام در صدر جدول به لحاظ تعداد طرح، پرداخت واشتغال ایجاد شده و بینالود در پایین ترین رتبه جدول قرار دارد.

وی افزود: ۱۰۳ میلیارد تومان از تسهیلات توسعه اشتغال روستایی استان تعیین تکلیف شده است.

معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: تا کنون از رقم شش هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال سهم استان از این اعتبارات حدود ۳ هزار میلیارد ریال آن به استان ابلاغ شده که از این میزان یک سوم آن درکارگروه ها تعیین تکلیف و به بانک ها ارجاع و مصوب شده است که بخشی پرداخت شده و بخشی هم در دست پرداخت است.

وی عنوان کرد : از این میان ۴۶۰ میلیارد ریال آن پرداخت و منجر به به ایجاد یک هزار و ۵۶۰ شغل شده است و بقیه هم در حال انجام فرآیندهای مربوطه هستند.

میرزایی تصریح کرد: با توجه به فرصت محدود در اختیار برای جذب تسهیلات باید فرمانداران به صورت مستقیم به موضوع وارد شده و طی پیگیری ها و برگزاری جلسات مستمر در این رابطه نسبت به مدیریت شرایط و رصد پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به استقرار رابطین اشتغال در فرمانداری ها ، مشکلات متقاضیان استفاده از این تسهیلات در زمینه دریافت و استفاده از امکانات به دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری منعکس شود.

معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به هدف گذاری ایجاد ۱۱۰ هزار شغل جدید در استان انتظار است فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در این رابطه اقدام موثر و گسترده ای در حوزه اجرای طرح های توسعه ای اشتغال بویژه روستایی انجام دهند.

وی ادامه داد: احصا فرصت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری بر اساس مزیت های شهرستان توسط فرمانداران  موضوع بسیار مهمی بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =

بستن