تعطیلی ۴۰ هزار واحد صنعتی در کشور

صادق نجفی ظهر یکشنبه در مراسم نکوداشت روز ملی صنعت در اصفهان، اظهار داشت: ۲۰۱ واحد صنعتی که در سطح کشور تعطیل شده بود دوباره راه اندازی

کردیم. وی از فعالیت یک هزار و ۱۶۷ واحد با ظرفیت بالای ۶۰ درصد خبر داد و افزود: آمادگی ارائه امکانات برای تشکیل واحدهای صنعتی را داریم.

دستور تشکیل ستاد تدابیر ویژه در اصفهان از فردا

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صدور مجوز شهرک با استعلام محیط زیست، وظیفه شرکت شهرک‌های صنعتی است، بیان داشت: به رئیس سازمان صنعت و معدن استان و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان دستور می‌دهیم که از فردا ستاد تدابیر ویژه تشکیل شود تا نیروها در واحدهای صنعتی استان بسیج و مشکلات صنایع بررسی شود.

وی با اظهار اینکه در تهران این ستاد وجود دارد که مسائل اقتصادی در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد، اضافه کرد: در این ستاد، مشخص می‌شود چه کسی ثبت سفارش انجام داده اما محصولاتش را دریافت نکرده است.

واردات پارچه مبلی به صفر رسید

نجفی ادامه داد: پیش از این چهار میلیون متر مربع پارچه مبلی وارد می‌شد که با راه اندازی واحدهای تولیدی داخلی این میزان تامین شده و واردات این محصول صفر شد.

وی بیان داشت: مدیران مالیات و بیمه‌ای باید بدانند که در چه شرایطی هستیم، مدیریت در این اوضاع مانند مدیریت در شب عملیات است و ما تجربه این مسائل را داریم، ما کاری کردیم که صدام توسط خود ملتش اعدام شد و نباید این موارد را فراموش کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: سخنان کارآفرینان و مسئولان استان نشان می‌دهد که در شرایط مطلوبی نیستیم، اما در این شرایط هم می توان تسلیم شد یا با برنامه و استراتژی حرکت کرد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =

بستن