۲۳۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد یزد ایجاد شد

امیر زین‌العابدین قمی یکشنبه در نشست راهبردی عملیاتی اشتغال و خودکفایی استان یزد با اشاره به دور جدید فعالیت‌های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اظهار داشت: دور جدید فعالیت‌های اشتغال و خودکفایی از نیمه سال ۹۶ با هدف ارتقاء و بهبود عملکرد و بهره‌برداری مؤثرتر از منابع و ظرفیت‌ها با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای علمی آغاز شده است.

وی افزود: مهم‌ترین محورهای برنامه‌ای در دور جدید شامل آسیب‌شناسی فعالیت‌ها و بررسی وضعیت گذشته، طراحی و پیاده‌سازی راهبردها، سیاست‌ها و برنامه‌های نوین است.

زین‌العابدین قمی بیان کرد: طی سه‌ ماهه نخست سال جاری ۲۳۰ فرصت شغلی در طرح‌های کارانگیزی، توان‌افزایی و خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد ایجاد شد که نیمی از این طرح‌ها در بخش توان‌افزایی بوده است.

وی ادامه داد: طی سه‌ ماهه نخست سال ۹۷ بیش از ۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای ایجاد طرح‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع‌ دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدمات از محل منابع صندوق اشتغال نیازمندان، تسهیلات تکلیفی بانک‌ها از محل بودجه دولت و وام‌های تلفیقی به مددجویان تحت حمایت اعطا شد.

وی با اشاره به اهمیت توجه به پایداری و درآمدزایی طرح‌های اقتصادی ایجاد شده عنوان کرد: ارتقاء الگوی متعارف توسعه کسب‌ و کار در کمیته امداد و طراحی و اجرای الگوی جدید توسعه کسب‌وکار برای مددجویان تحت حمایت از اهمیت خاصی برخوردار است و به همین منظور در الگوی متعارف، ناظران فنی این نهاد با برقراری ارتباط بین مجریان طرح، منابع مالی و بازار در کانون اجرای طرح‌های اشتغال قرار دارند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد یادآور شد: هزار و ۳۷۷ مددجوی تحت حمایت با دریافت ۲۸ میلیارد و ۴۵۹ میلیون تومان وام اشتغال در سال گذشته وارد عرصه کار شده‌اند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

بستن