تنوع محصولات تولیدی در قزوین برای سرمایه گذاران خارجی جذابیت دارد

عبدالمحمد زاهدی در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی که با حضور هیئت تجاری سلیمانیه عراق روز دوشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: قزوین با تنوع محوصلات تولیدی و داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب فرصت خوبی برای سرمایه گذاران ایجاد کرده تا در کارهای تولیدی مشارکت کنند.

وی اضافه کرد: حضور برخی واحدهای تولیدی بین المللی در قزوین بیانگر بستر مناسب سرمایه گذاری است که برای هیئت های تجاری خارجی می تواند جذابیت لازم را داشته باشد.

زاهدی تصریح کرد: استان قزوین در عرصه تولیدات صنعتی و کشاورزی در کشور شاخص است وبا تولید پنج درصد محصولات کشاورزی کشور با داشتن دشت قزوین جایگاه خاصی دارد.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و تاریخی امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه های اقتصادی و تجاری در عرصه های کشاورزی و صنعتی بتوانیم با سلمیانیه عراق روابط تجاری بیشتری داشته باشیم.

زاهدی تصریح کرد: پیشنهاد می شود از سوی اتاق بازرگانی قزوین و سلیمانیه نمایندگانی برای ارتباط مستمر تعیین شوند و تفاهم نامه های منعقد شده را پیگیری کنند.

استاندار افزود: فعالان تجاری استان متقاضی ایجاد مرکز تجاری و صنعتی برای عرضه محصولات تولیدی خود هستند و با ایجاد نمایشگاهی از توانمندی های صنعتی و کشاورزی بتوانیم معرفی خوبی از ظرفیت های استان داشته باشیم.

وی گفت: سرمایه گذاران و بازرگانان قزوین و سلمیانیه درصورت برگزاری نمایشگاه های تخصصی می توانند با توانمندی های یکدیگر آشنا شده و زمینه توسعه روابط بیشتر را فراهم کنند.

استاندار تصریح کرد: با همکاری دوجانبه می توانیم مشکلات موجود در مسیر صادرات را برطرف کرد و مشکل صرافی ها که اتاق بازرگانی ایران و عراق مطرح کردند از سوی مسئولان پیگیری خواهیم کرد تا حل شود.

وی افزود: به همه شهدای اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ادای احترام می کنیم و مقام آنها را ارج می نهیم.

انور حبیبی زاده رایزن ایران در سلیمانیه عراق نیز در این جلسه گفت: ارتباطات تجاری و تبادل اقتصادی ایران و عراق در وضعیت خوبی است اما می تواند بیشتر شود.

حبیب زاده افزود: امروزجهش خوبی در صادرات به عراق دیده می شود اما تلاش می کنیم با کمک هیئت های تجاری دو طرف سطح روابط تجاری و اقتصادی چند برابر شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 + = 29

بستن