کاهش تولید برق نیروگاه‌های برق‌آبی بروجرد به ۳۰ درصد

علی محمد خسروی ظهر دوشنبه در شورای اداری شهرستان که در محل فرمانداری بروجرد برگزار شد، اظهار داشت: به علت کمبود بارش ها در سال جاری اثرات این کمبود کاملا مشهود بوده و قطعی برق از حیطه شهرستان خارج است.

وی تصریح کرد: ۷۰ درصد از ظرفیت تولید برق نیروگاه های برق آبی شهرستان از مدار خارج شده و تنها ۳۰ درصد تولید برق دارند.

مدیر توزیع شبکه برق بروجرد با اشاره به مصرف بالای برق و اعمال خاموشی در سطح شهرستان تاکید کرد: اگر مصرف برق به این صورت ادامه داشته باشد خاموشی ها نیز ادامه خواهد داشت، مردم باید کمک کنند تا از این شرایط عبور کنیم.

خسروی ادامه داد: در سال جاری در همه بخش ها نسبت به سال گذشته ۶ درصد افزایش مصرف داشته ایم که برای جبران این میزان، خاموشی در برخی ساعات روز اعمال می شود.

وی با اشاره به وجود مشکلاتی برای تامین برق برای پمپاژ ایستگاه های برق شهرستان، گفت: نیاز است تدابیری اندیشیده شود و این ایستگاه ها به برق اضطراری وصل شوند تا در شرایط بحران بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

مدیر توزیع شبکه برق بروجرد اظهار داشت: تلاش می کنیم ۵ خطی که آب شرب شهر را تامین می کنند تقویت شده و از لیست خاموشی ها خارج شوند که تا این لحظه با آن موافقت نشده است.

خسروی تاکید کرد: با صرفه جویی ۱۵ درصدی مشترکین در مصرف برق در بخش های مختلف شاهد خاموشی در سطح شهرستان نخواهیم بود.

وی از همه دستگاه های اجرایی خواست تا ۳۰ درصد مصرف برق در ادارات تحت نظارت را کاهش داده و مصرف برق را کنترل کنند.

مدیر توزیع شبکه برق بروجرد یادآور شد: در حال حاضر ۳۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از مشترکین طلب داریم که ۷ میلیارد تومان آن مربوط به دستگاه های خدمات رسان شهرستان بروجرد است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 54 = 64

بستن