اتریش آماده همکاری در زمینه ریل لجستیک در بنادر ایران است

اشتفان شولتس هدف از سفر یک روزه خود به هرمزگان را آشنایی و شناسایی هرچه بیشتر با حوزه های اقتصادی این استان مهم و استراتژیک برشمرد و اظهار داشت: برانیم تا با احصاء زمینه های مشترک همکاری، فرصت بحث و تبادل نظر طرفین در حوزهای دریایی و بندری، مدیریت آب و اهمیت منابع، کشاورزی ارگانیک، توسعه گردشگری و مباحث لجستیک ریلی فراهم آید.

اشتفان شولتس با اشاره به گام بلند سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه ریل پایه در بنادر ایران افزود: کشور اتریش در بحث ریل و لجستیک ریلی صاحب تجربه و فناوری های نوینی است و این آمادگی وجود دارد که با معرفی شرکتهای و موسسات توانمند به سازمان بنادر و دریانوردی ایران مباحث دانشگاهی و آموزشی را گسترش دهیم .

شولتس با اشاره به جایگاه مهم وسوق الجیشی ایران در حوزه دریایی و بندری بیان داشت: برآنیم تا با آشنایی و شناسایی دقیق مزیت های همکاری در سفر پیش رو هیات بلند پایه ایرانی به اتریش زمینه  انعقاد  تفاهمنامه های همکاری مشترک تهران – وین فراهم گردد.

سفیر اتریش در ایران در بازدید دو ساعته خود از مجتمع بندری شهید رجایی از امکانات و قابلیت های این منطقه ویژه دیدن کرد و بر لزوم انتقال تجربیات دو کشور در حوزه های مختلف با محور قرار دادن دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت تاکید داشت.

یادآور می شود، بندر شهید رجایی با برخورداری از پایانه های متعدد کانتینری، کالاهای متفرقه و عمومی همچنین بندر نفتی خلیج فارس و ظرفیت تخلیه و بارگیری ۱۰۰ میلیون تن کالا، بیش از ۵۵ درصد صادارات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت کشور را پشتیبانی می کند این حجم مبادلات باعث شده تا گروه های متعدد دیپلماتیک، تجار و سرمایه گذاران از کشورهای اروپایی، آسیایی وآفریقایی به طور مستمر و با هدف بررسی و پایش زمینه های همکاری از این بندر دیدن کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + = 8

بستن