امسال ۳.۵ میلیون گردشگر وارد آذربایجان غربی می شود

حسین امامی با بیان اینکه در سال گذشته سه میلیون و ۱۰۰ نفر گردشگر به استان سفر کرده اند عنوان کرد: پیش بینی می شود امسال این میزان با ۲۰ درصد افزایش به سه میلیون و ۵۰۰ نفر برسد.

وی با بیان اینکه در دو ماه گذشته تعداد گردشگران ورودی خارجی به استان ۱۱۹ هزار و ۳۳۹ نفر بود افزود: همچنین در دو ماه گذشته ۳۰۳ هزار و ۶۵۹ نفر گردشگر از طریق مرزهای استان به خارج کشور سفر کرده اند که این تعداد در مدت زمان مشابه پارسال ۲۰۳ هزار و ۴۶۹ نفر بود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی تعداد مسافران اقامت یافته داخلی در دوماه گذشته را ۱۹۶ هزار و ۶۵۶ نفر اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه با سال ۹۶ که تعداد ۱۳۰ هزار و ۴۴ نفر بود رشد ۴۰ درصدی دارد.

امامی به برنامه های این اداره کل در جذب گردشگران تابستانی اظهارداشت: با توجه به طبیعت بکر  و پتانسیل بالای استان در حوزه طبیعت گردی  امسال ۴۰ روستای هدف گردشگری از ۵۹ روستای هدف گردشگری در استان توسط ستاد خدمات سفر برای حضور مسافران تابستانی فراهم می‌ شود .

وی سهولان مهاباد، سوله دوکل، مارمیشو، تالاب کانی برازان، تپه حسنلو، سد شهرچایی و روستاهایی که دارای زیارتگاه هستند را از جمله این روستاهای هدف گردشگری معرفی کرد و اظهارداشت: در تابستان امسال، ۱۸ دستگاه دولتی و ۲۰ هزار نفر به صورت مستقیم درگیر به ارائه خدمات رفاهی و گردشگری به مسافران آذربایجان‌غربی هستند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ایجاد واحدهای بوم گردی را مهمترین برنامه این اداره کل در جذب گردشگران تابستانی به استان عنوان کرد و افزود: استان دارای شش اقامتگاه بوم گردی در شهرستان های تکاب، سردشت و اشنویه است امسال تلاش شده تعداد واحدهای بوم گردی در تابستان افزایش داشته باشد.

امامی همچنین از میزبانی اولین جشنواره ملی گردشگری مرداد و شهریور امسال در ارومیه خبر داد و گفت: به دلیل حضور ۳۱ استان در این جشنواره تلاش می شود از فرصت ایجاد شده در جهت معرفی هر چه بیشتر استان بهره برد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های لازم از چند ماه قبل انجام شده تا از ظرفیت تمامی دستگاه های مرتبط با امر گردشگری در استان بهره مند شده و جشنواره ای در سطح ملی برای معرفی ظرفیتهای تاریخی و طبیعی استان برگزار کنیم .

آذربایجان غربی با بیش از یک هزار ۶۰۰ اثر ثبت شده ملی، ۵۸ منطقه نمونه و ۱۳ مسیر بکر گردشگری یکی از قطب های مهم گردشگری کشور به شمار می رود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

46 + = 48

بستن