گمرک کرمانشاه در جایگاه نخست صادرات

خلیل حیدری در خصوص آمار صادرات صورت گرفته از استان طی یکسال گذشته گفت: طی سال ۹۶ در مجموع بیش از ۹۴۸ میلیون و ۷۲۳ هزار دلار کالا از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه اظهار و صادر شده است.

وی وزن کالاهای فوق را ۶۱۴ هزار و ۱۷۸ تن اعلام کرد و افزود: بیشترین میزان صادرات خروجی استان به عراق و از طریق گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه صورت گرفته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه با بیان اینکه گمرک کرمانشاه رتبه نخست صادرات در بین گمرکات و بازارچه های  استان را به خود اختصاص داده است، میزان تشریفات صادرات از این گمرک در مدت مذکور را بیش از ۶۹۸ میلیون و ۵۵۹ هزار دلار کالا اعلام کرد.

وی با بیان اینکه این کالاها بیش از یک میلیون و ۹۵۶ هزار تن وزن داشته است، افزود: کالای فوق از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۲۹ درصدی و از نظر وزنی رشد ۱۱ درصدی داشته اند.

حیدری افزود: در سال گذشته  گمرک کرمانشاه سهم نخست میزان صادرات را در بین گمرکات و بازارچه های استان کرمانشاه  به خود اختصاص داده است.

وی میزان تشریفات صادرات از گمرک پرویزخان را بیش از ۱۸۳ میلیون ۳۶۲ دلار کالا کرد و گفت: این کالاها از وزنی معادل ۴۶۹ هزار و ۳۵۵ تن برخوردار بوده و گمرک پرویزخان نیز در جایگاه دوم از این نظر قرار دارد.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: میزان تشریفات گمرک خسروی نیز در این مدت بیش از ۴۶ میلیون و ۳۴۷ هزار دلار کالا بوده و وزنی معادل ۱۶۰ هزار و ۷۴ تن داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل نی رشد ۳۲ درصدی را نشان می‌دهد.

وی میزان تشریفات صادرات گمرک پاوه را نیز بیش از ۲۰ میلیون و ۴۵۴ هزار با وزن ۲۸ هزار و ۶۸۹ تن اعلام و خاطرنشان کرد: بیشترین میزان کالاهای فوق در گمرکات مذکور به کشور عراق صادر شده است.

حیدری سیب زمینی محفوظ شده به جز در سرکه یا جوهرسرکه یخ نزده، لوازم خانه داری و پاکیزگی، ظروف ملامین، کاشی و سرامیک، کولرهای آبی، نوارلبه وروکش اوراق فشرده چوبی، گونی پلاستیکی دوخته شده، گرید لوله به صورت پودر، گوجه فرنگی تازه یا سردکرده، نایلون پلاستیکی، انواع ظروف پلاستیکی و سیمان را عمده ترین کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات اعلام کرد.

این مسئول در پایان، افزایش صادرات و کاهش میزان واردات را یکی از اصول حمایت از کالای ایرانی برشمرد و ابراز امیدواری کرد طی سال ۹۷ شاهد رشد روز افزون صادرات و در نتیجه آن تولیدات داخلی و رشد اقتصادی کشور باشیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 61 = 68

بستن