برنامه ریزی برای تحقق صادرات ۱.۵میلیارددلاری مرکزی مدنظر قرارگیرد

سید علی آقازاده سه شنبه شب در نشست با فعالان حوزه اقتصادی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: طی سال گذشته نیمی از درآمد یکصد میلیارد دلاری کشور به صادرات غیرنفتی متعلق بود که روند مطلوبی است و بایستی ادامه یابد.

استاندار مرکزی با اشاره به رخدادهای اقتصادی مربوط به ارز طی چند روز اخیر در کشور افزود: بخشی از این نوسانات ناشی از مسائل سیاسی است و در این راستا با تک نرخی شدن ارز زمینه برای ثبات در این حوزه فراهم شد.

آقازاده بیان کرد: با توجه به اینکه ارز تک نرخی شده است، بایستی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان نیز در این عرصه همکاری و حمایت لازم را داشته باشند، امروز نیاز ارزی کشور کمتر از ۷۵ میلیارد دلار می باشد در حالی که پشتوانه ارزی کشور بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است.

وی خاطرنشان ساخت: میزان صادرات غیر نفتی استان مرکزی در سال ۹۵ با رشد نسبت به گذشته معادل ۷۰۰میلیون دلار برآورد شد و در سال۹۶ نیز به رغم مشکلات، این رقم به یک میلیون دلار رسید.

استاندار مرکزی تصریح کرد: برمبنای برنامه ریزی ها و نشست های برگزار شده با فعالان حوزه اقتصاد و تولید استان مرکزی و با بهره گیری از تصمیمات اصولی و کارساز، پیش بینی می شود این استان در سال جاری صادراتی به ارزش ۱.۵میلیارد دلار داشته باشد.

آقازاده ادامه داد: استان مرکزی در حوزه صادرات غیرنفتی از وضعیت مطلوبی برخوردار است و باید تلاش کنیم تا در آینده نزدیک، صادرات دو میلیارد دلاری برای این استان صنعتی محقق شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =

بستن