حمل و نقل دریایی بین ایران و قطر گسترش می‌یابد

محمدعلی حسن‌زاده محمدی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های خوبی در حوزه تجارت و بازرگانی و فعالیت‌های صادراتی و وارداتی است.

وی به ظرفیت‌های بالای استان بوشهر در زمینه محصولات کشاورزی و مواد معدنی اشاره کرد و ادامه داد: می‌توان با بسته‌بندی و فرآوری این مواد زمینه صادرات آن به کشور قطر را فراهم کرد.

نزدیکی بوشهر به بنادر قطر

معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ظرفیت بنادر استان بوشهر برای توسعه مبادلات تجاری و دریایی خاطرنشان کرد: بندر بوشهر ۲۷۰ مایل با بزرگترین بندر قطر یعنی بندر حمد فاصله دارد.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های متعدد با هیئت‌های قطری برای رفع مشکلات و موانع تجاری موجود، اضافه کرد: یکی از مزیت‌های استان بوشهر نزدیکی فاصله بنادر استان بوشهر با بنادر قطر است.

حسن‌زاده تصریح کرد: نزدیکی بوشهر با بنادر بزرگ کشور قطر این فرصت مناسب را برای توسعه مناسبات فراهم کرده است و استان بوشهر در زمینه حمل و نقل و تجارت دریایی با قطر دارای مزیت‌های بالایی است.

رفع مشکلات تجارت دریایی

وی با اشاره به نیازمندی‌های بنادر کوچک، متوسط و بزرگ استان بوشهر به توسعه زیرساخت‌های بندری افزود: این مسائل در نشست مشترک مسئولان بنادر بوشهر و قطر مورد بررسی قرار گرفته است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: مراودات تجاری ایران و قطر به ویژه استان بوشهر با کشور افزایش یافته است و شاهد رفع مشکلات در امر توسعه تجارت دریایی هستیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

78 + = 80

بستن