لبنان بازار مناسبی برای شناسایی توانمندی‌های قم است

یونس عالی‌پور شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد برگزاری هفته فرهنگی – اقتصادی در لبنان که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، اظهار داشت: این هفته فرهنگی – اقتصادی قم در لبنان در شهر نبطیه این کشور از ۱۹ تا ۲۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

معاون امور زائرین استانداری قم با بیان اینکه دنبال صادرات غیر نفتی هستیم، افزود: ورود به بازارهای مختلف منطقه‌ای و جهانی نیازمند سرمایه‌گذاری است و در این عرصه باید فعالانه وارد شد و رویکرد تعاملی داشت.

وی با تأکید بر ضرورت انجام کار فرهنگی در کنار کار اقتصادی بیان داشت: بازار لبنان بازار خوبی است که باید از این ظرفیت استفاده کرد و توانمندی‌های استان قم را به مردم و جامعه لبنان بشناسانیم.

عالی‌پور گفت: در کنار برپایی این هفته فرهنگی – اقتصادی قم در لبنان باید بخش‌های مختلف از جمله گردشگری رایزنی‌های خوبی با مراکز دولتی و بخش خصوصی گردشگری لبنیات داشت و باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که ورود سالانه ۵۰۰ هزار نفر از زائران لبنانی به قم محقق شود.

وی عنوان کرد: برپایی هفته فرهنگی – اقتصادی قم در نطبیه لبنان می‌تواند آغاز یک تعامل سازنده و دراز مدت طرفین باشد و در این راستا دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری قم می‌تواند تعاملاتی با نهادهای مرتبط و مسئولان این شهر داشته باشند و زمینه سرمایه‌گذاری‌ها را فراهم کنند.

اجرای نمایش تئاتر در لبنان

مدیر نمایشگاه هفته فرهنگی – اقتصادی قم در لبنان نیز در این جلسه با اشاره به حضور مراکز اقتصادی و نهادهای فرهنگی و حوزوی در هفته فرهنگی – اقتصادی قم در لبنان اظهار داشت: حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها، مسجد مقدس جمکران، موسسه نشر آثار امام خمینی(ره)، مرکز جهانی اهل بیت(ع)، تقریب مذاهب اسلامی، جامعه المصطفی(ص) العالمیه، جامعه الزهرا(س)، هیئت امنای ساخت ضریح امام حسین(ع) و موسسه نرم افزاری نور در این نمایشگاه دارای غرفه‌های هستند که برنامه‌های متنوعی را برای مخاطبان تدارک خواهند دید.

موسوی نژادیان ابراز داشت: در کنار این نمایشگاه سالن ۴۵۰ نفری قرار دارد که برنامه‌ریزی شده گروه تئاتری متشکل از هنرمندان قمی هر شب به اجرای برنامه بپردازند.

وی بیان داشت: گروه و چهره‌های قرآنی نیز در داخل و بیرون از نمایشگاه و در اماکن مختلف شهر نبطیه لبنان اجرای برنامه خواهند داشت و هنرمندان در رشته‌های مختلف نیز کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های هنری برپا خواهند کرد.

مدیر نمایشگاه هفته فرهنگی – اقتصادی قم در لبنان ادامه داد: شهرداری قم نیز تفاهم‌نامه‌های مختلفی را در حال آماده‌سازی است تا با مسئولان شهر نبطیه لبنان منعقد کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

68 + = 75

بستن