استاندار بوشهر: نرخ بیکاری در استان بوشهر ۱۱ درصد است

عبدالکریم گراوند صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی با اشاره به اینکه این شهرستان به نام منطقه علم و ادب برای همگان شناخته شده است اظهار داشت: علما و بزرگانی در این سرزمین پرورش یافته‌اند و افتخار روحانیت حوزه‌های علمیه  هستند.

وی با اشاره به اینکه در کنار سرمایه عظیم فرهنگی و تاریخی استعدادها و ظرفیت‌های مهم اقتصادی و کشاورزی در شهرستان دشتی وجود دارد تصریح کرد: خدمات ویژه‌ای در شهرستان دشتی در دولت تدبیر و امید انجام شده و امسال تلاش بیشتری در تحقق مطالبات مردم انجام می‌شود.

استاندار بوشهر از نشست‌های تخصصی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان‌ها خبر داد و گفت: به زودی نشست تخصصی رفع موانع تولید با نگاه سیاست اقتصاد مقاومتی در شهرستان دشتی برگزار می‌شود تا از این طریق بخشی از مشکلات تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و طرح‌های اشتغال‌زایی برطرف شود.

گراوند، اجرای پروژه‌های مختلف در دشتی را مایه مباهات و افتخار دانست و تاکید کرد: اقدامات دولت در شهرستان دشتی در ۴ سال گذشته با وجود محدودیت منابع مالی و اعتباری، مایه افتخار و مباهات است.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی منفی ۶٫۸ درصد در دولت گذشته مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال‌زایی را افزایش داد گفت: اکنون دولت تدبیر و امید نه تنها کشور را از رکود خارج کرده بلکه در ریل توسعه و پیشرفت قرار داده است.

استاندار بوشهر، یکی از اهداف دشمنان انقلاب اسلامی را ضربه زدن به نظام از طریق حوزه اقتصاد دانست و تصریح کرد: نفوذ دشمن در حوزه سیاست خارجی امکان‌پذیر نیست ولی در حوزه اقتصاد باید بیش از پیش مراقب بود چراکه دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن به اساس نظام اسلامی ایران استفاده می‌کند.

گراوند با اشاره به اینکه یکی از تبعات رشد منفی اقتصادی، بیکاری در جامعه است گفت: هر چند دولت در سال بیش از ۷۹۰ هزار شغل ایجاد می‌کند ولی به لحاظ تبعات رشد منفی اقتصادی در دولت گذشته و ورود متقاضیان کار جدید به عرصه کاریابی، طرح‌های اشتغال‌زایی تحت الشعاع قرار داده است.

وی، نرخ بیکاری در استان بوشهر را ۱۱ درصد و در شهرستان دشتی ۱۵ درصد اعلام کرد و گفت: باید از ظرفیت‌ها، منابع، توانمندی و استعدادهای شهرستان دشتی برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی استفاده بهینه شود.

استاندار بوشهر توجه به اقتصاد و معیشت مردم را در اولویت برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: کسانی که علاقه به نظام،  امام راحل، ولایت، مقام معظم رهبری، آرمان‌های شهدا و انقلاب اسلامی هستند باید زمینه امیدواری  دوستان انقلاب و ناامیدی دشمنان را فراهم کنند.

گراوند با تاکید بر اطلاع‌رسانی خدمات دولت در ابعاد گوناگون به جامعه گفت: دولت خدمات ویژه‌ای به جامعه ارائه کرده است که باید این خدمات به صورت برجسته ارائه شود تا مردم از آن مطلع شوند که رسانه ملی در این عرصه نقش مهم و برجسته‌ای دارد.

وی، با بیان اینکه برای تقویت نظام، اقدامات مثبت انجام شده باید اطلاع‌رسانی شود خاطر‌نشان کرد: دشمنان قسم خورده نظام اسلامی، در ساختارشکنی و ناامید کردن مردم  نقش مهم و برنامه ویژه‌ای دارند و با هر بهانه‌ای قصد دارند خدمات نظام را زیرسئوال ببرند.

درج آگهی رایگان | معرفی کانال های تلگرام | بلیط هواپیما | خرید بلیط هواپیما

استاندار بوشهر، ایجاد تفرقه و مایوس کردن مردم را از اهداف مهم دشمنان دانست و تاکید کرد: تفرقه و مایوس کردن مردم از خدمات نظام، روزنه ورود دشمنان برای ضربه زدن به کشور است.

گراوند با تاکید بر مراقبت و صیانت از نظام اسلامی و دستاورهای آن خاطر نشان کرد: وظیفه مسئولان حل مشکلات و تحقق مطالبات مردم است و همت و تلاش مدیران در همین راستاست.

وی، از افزایش تخصیص اعتبارات در استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: تخصیص اعتبارات در استان بوشهر در سال ۱۳۹۱ حدود ۱۸ درصد بود که این رقم سال گذشته  با همه مشکلات اعتباری دولت، به ۷۴ درصد رسید.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه غلامرضا مهرجو فرماندار پیشین دشتی به استان فارس منتقل شده است گفت: خدمات این فرماندار درخور تحسین است که برای ادامه خدمات در این شهرستان، فرماندار با تجربه و موفق، عبدالله نادری در پست فرمانداری دشتی منصوب شد.

گراوند با اشاره به اینکه شهرستان دشتی دارای ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه‌ای است تاکید کرد: ظرفیت و استعداد مهم اقتصادی، کشاورزی، معدنی و  دیگر عرصه‌ها وجود دارد که محرومیت این شهرستان در مقایسه با دیگر شهرستان‌ها بیشتر است که نیاز به توجه ویژه و خاص برای اجرای پروژه‌‌های مورد درخواست مردم است.

وی با معرفی عبدالله نادری به عنوان فرماندار دشتی، از خدمات غلامرضا مهرجو قدردانی کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 4 =

بستن