گردشگری در گناوه تقویت می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر جمعه‌شب در نشست هم اندیشی با برخی سمن های شهرستان گناوه ضمن اعلام تمایل این اداره کل برای استفاده از ظرفیت نیروی انسانی شهرستان گناوه در حوزه گردشگری اظهار داشت: از محلی که سایت پسماند شهرستان در آن واقع شده بازدید خواهیم کرد.

ناصر امیرزاده در پاسخ به دغدغه فعالان زیست محیطی شهرستان گناوه در زمینه سایت خطرناک پسماند زباله گناوه گفت: در این خصوص نیز راهکارهای لازم را با همفکری همه دستگاه های مرتبط ارائه خواهیم داد.

امیرزاده با اشاره به خانه شاعر محلی سرای نامی جنوب زنده یاد استاد ایرج شمسی زاده بیان داشت: این اداره کل برای خرید منزل مرحوم ایرج شمسی زاده پیش قدم شد.

وی اضافه کرد: اما از نظر قیمت تاکنون به توافق نرسیده‌ایم و شواهد نیز حاکی از آن است که وراث آن هنرمند فقید از فروش آن منصرف شده‌اند.

دهکده گردشگری گناوه ساخته شود

مدیرعامل انجمن یاوران طبیعت سبزاندیش شهرستان گناوه ضمن تقدیر و تشکر از بابت پیگیری های انجام شده در راستای تبدیل نمایندگی گردشگری این شهرستان به اداره، با توجه به حضور نیروی انسانی توانمند و تحصیل کرده در حوزه گردشگری در شهرستان گناوه خواستار استفاده از آنها در چارت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گناوه شد.

حمید عشایری ضمن تشکر از دیدگاه مثبت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر به ظرفیت انجمن های مردم نهاد و اقدامات صورت گرفته آن اداره کل در این راستا گفت: یکی از جاذبه های خوب گردشگری شهرستان گناوه در حال حاضر محل دفع پسماند شهرستان است که لازم است اداره کل گردشگری استان نیز در این خصوص ورود کرده و راهکار مناسب را اتخاذ کند.

عشایری در ادامه اضافه کرد: مصوبه سال ۱۳۹۲ هیئت دولت در خصوص دهکده گردشگری شهرستان گناوه تا کنون عملی نشده و این یکی از انتظارات به حق مردم این شهرستان است.

انتقاد از ساخت پل گردشگری

یکی از اعضاء فعال انجمن یاوران سبز اندیش طبیعت نیز در این نشست با انتقاد از ساخت پل گردشگری و جاده منتهی به روستاهای قلعه حیدر افزود: این منطقه یکی از جاذبه های تاریخی شهرستان گناوه بوده که متاسفانه به بهانه توسعه شهری در حال نابودی است.

عبدالله دشتی مکان گفت: متاسفانه مطالعات زیست محیطی و فرهنگی برای احداث این پل و جاده امتداد آن صورت نگرفته است و انتظار می رفت که دولت در این خصوص هوشیارانه تر عمل می کرد.

خانه شمسی‌زاده تملک شود

یکی از اعضاء انجمن ادبی هوای تازه در این نشست خواستار متملک شدن خانه ایرج شمسی زاده از شاعران به نام جنوب کشور توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر شد.

عیسی عباس زاده گفت: انتظار می رود که خانه این شاعر ارزشمند با تعامل با خانواده وی توسط سازمان گردشگری خریداری و به عنوان یکی از آثار هنری و فرهنگی گناوه نگهداری شود.

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 62 = 67

بستن