موانع و مشکلات بخش صنعت و تولید شهرستان جم رفع شود

اکبر حسینی صبح شنبه در نشست فعالین حوزه تولید و کارآفرینی با قائم مقام وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در راستای توسعه اشتغال و کارآفرینی گام‌های بسیار مهمی در شهرستان جم برداشته شده است.

وی اشاره به برخی موانع و مشکلات در بخش صنعت و تولید خاطرنشان کرد: بالا بودن هزینه تهیه زیرساخت‌های صنعتی از جمله زمین و امور زیربنایی یکی از مشکلات پیش رو است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان جم ادامه داد: از دیگر مشکلات و موانع می‌توان به بالا بودن هزینه‌های بیمه‌ای در برخی از واحدهای تولیدی  از جمله تولید قطعات پیش ساخته ساختمانی و فوم‌های سقفی اشاره کرد.

وی بیان کرد: هزینه های اداری، طولانی بودن پروسه تغییر کاربری زمین به کاربری صنعتی، آب مورد نیاز واحدهای صنعتی و عدم استفاده از دانش فنی در طرح‌های تولیدی از دیگر مشکلات است.

حسینی ادامه داد: همکاری به موقع همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با بخش تولید و صنعت می‌تواند نقش مهمی در کاهش مشکلات داشته باشد و باید کارگروه رفع موانع تولید در شهرستان‌ها تشکیل و فعال شود.

وی افزود: از معاون استاندار می‌خواهیم که با عنایت به پیگیری‌های متعددی که در خصوص استقرار ناحیه صنعتی در شهرستان جم از طرف این اداره انجام گرفته است، دستور همکاری بیشتر از طرف اداره کل منابع طبیعی و شرکت شهرک‌های صنعتی در این زمینه صادر شود.

در این نشست که به منظور بررسی مسائل و مشکلات تولید و کارآفرینی با حضور قائم مقام وزیر کار و معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار در شهرستان جم برگزار شد به مسائل و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران در بخش تولید پرداخته شد.

 

بهبود رتبه الکسا

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =

بستن