گرفتن مبالغ اضافی بابت حق سرویس در رستوران‌ها غیرقانونی است

معدن وتجارت استان بوشهر، نصرالله کشاورز بیان کرد: هر نوع عرضه یا فروش کالا یا ارائه خدمت به بهایی بیش از نرخ‌های مصوب و تعیین‌شده که به نوعی منجر به افزایش قیمت واقعی کالا یا خدمت به زیان خریدار شود از مصادیق گران‌فروشی محسوب خواهد شد.

وی افزود: به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اخذ هرگونه مبالغ اضافی تحت عنوان حق سرویس در واحدهای رستوران و رستوران هتل‌ها که باعث زیان به خریدار شود غیر قانونی است.

کشاورز اضافه کرد: بنا به گزارشات واصله متاسفانه در برخی از واحدهای صنفی از جمله تالارهای پذیرایی، سفره‌خانه‌های سنتی، رستوران‌ها و واحدهای اقامتی که مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند مشاهده شده در بعضی از اقلام مورد عرضه خود نظیر انواع نوشیدنی‌ها و فرآوردهای لبنی علی رغم اینکه قبلا مالیات بر ارزش افزوده در قیمت نهایی آنها لحاظ شده است از شرایط موجود و کم اطلاعی مصرف‌کنندگان سوء استفاده کرده و اقدام به اخذ مجدد مالیات برارزش افزوده می‌کنند که این عمل به عنوان تخلف محرز است.

وی تاکید کرد: بر اساس ماده ۵۷ قانون اصلاح قانون نظام صنفی مصوب سال ۱۳۹۲ عرضه یا فروش کالا یا ارائه خدمت به بهایی بیش از نرخ‌های تعیین شده و هر نوع عملی که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمت به زیان خریدار گردد از مصادیق گرانفروشی است.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر یادآورشد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه‌، مراتب را از طریق تلفن ۱۲۴ به سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی سازمان‌های صنعت‌، معدن و تجارت اعلام، تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

معرفی کانال های تلگرام

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 25 = 33

بستن