ظرفیت بالای استان بوشهر در ارائه آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای

عبدالرسول کازرونی صبح سه‌شنبه در نشست ستاد هفته بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: توسعه مهارت‌های فنی نقش بسیار مهمی در ایجاد و توسعه اشتغال خواهد داشت.

وی با تاکید بر لزوم هدایت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به سمت فناوری‌های نوین خاطرنشان کرد: از مهمترین اهداف این اقدام می‌توان به افزایش خلاقیت، نوآوری و فن‌ورز بودن در بین جوانان و نوجوانان اشاره کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر از توسعه منابع انسانی به عنوان مهمترین گام در توسعه اقتصادی نام برد و اضافه کرد: توسعه کشورهای مختلف تنها با بهبود وضعیت و کارایی نیروی انسانی محقق شده است.

وی با اشاره به اهمیت تغییر نگرش و دیدگاه مردم نسبت به کار و مهارت آموزی و نهادینه کردن فرهنگ کار و کارآفرینی، بیان کرد: سرمایه گذاری در منابع انسانی بیش از سرمایه گذاری در منابع طبیعی به رشد اقتصادی کمک می‌کند.

کازرونی در ادامه به برگزاری بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای از ۲۰ تا ۲۵ آبان ماه اشاره کرد و افزود: استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است و مردم می‌توانند برای آشنایی به این مراکز مراجعه کنند.

وی با دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور در این بازدیدها گفت: آشنایی اقشار مختلف جامعه با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از جمله اهداف اجرای این طرح است.

لزوم توجه به نیروی انسانی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: در کل دنیا شاهد سرمایه‌گذاری بر روی نیروی انسانی ماهر هستیم و نیروی کار ماهر یک اولویت و شاخص برای توسعه است.

اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه صنعت کشور ما امروز خالی از نیروهای تکنسین ماهر است، افزود: نیاز است برای توسعه کشور به این حوزه با توسعه آموزش‌های مهارتی در دانشگاه‌ها توجه ویژه داشته باشیم.

وی از همکاری دانشگاه آزاد در توسعه مهارت آموزی و ارتقاء مهارت دانشجویان، خاطرنشان کرد: برای حل مشکل بیکاری باید توجه و تمرکز اصلی برهمکاری دانشگاه و آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای تربیت افراد ماهر و پنجه‌های کارآمد در مراکز فنی و حرفه‌ای باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از تعامل با فنی و حرفه‌ای برای توانمندی مهارتی دانشجویان خبر داد و اضافه کرد: خر جامعه‌ای برای توسعه باید بر توانمندی‌های خود اتکا کند و این توانمندی‌ها افزایش یابد.

وی با اشاره به مزیت های بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برای مردم گفت: جوانان، دانش آموزان و دانشجویان با بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای ضمن  زمینه‌های شکوفایی استعدادهای درونی خود را آماده می‌کنند.

 

پشتیبانی شبکه

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

78 + = 85

بستن