احداث مرکز آموزش تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در خراسان جنوبی

حسن رمضانی ظهر یکشنبه در جلسه شورای معادن استان، اظهار کرد: استان خراسان جنوبی به دلیل ساختار زمین شناسی که دارد ظرفیت بسیار خوبی در حزوه سنگ هیا قیمتی و نیمه قیمتی دارد.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته ۲۰ دوره آموزشی تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در استان برگزار شده است، افزود: در این کلاس ها حدود ۱۵۰ نفر آموزش های مربوط به این حرفه را فرا گرفته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۰ پشتیبان در قالب تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی تسهیلات دریافت کرده اند، گفت: تا کنون ۲۰ مجوز نیز در این حوزه صادر شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد چهار تعاونی در حوزه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در استان فعالیت می کنند، عنوان کرد: پنج مرکز آموزشی ثابت در این حوزه در استان وجود دارد.

رمضانی ادامه داد: تعداد ۱۲ طرح با موضع تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با مبلغ درخواستی پنج میلیارد تومان در سامانه کارا نیز ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه اکثر آموزش ها در حوزه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در استان در سطح مقدماتی است، بیان کرد: اگر بتوانیم مراکز آموزشی با تجهیزات مدرن تر در استان ایجاد کنیم یقینا به در دست گرفتن بازار در این حوزه کمک کرده ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی افزود: در سال جاری مرکز بزرگ آموزش تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در استان از محل اعتبارات دولتی توسط سازمان میراث فرهنگی ایجاد خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 + = 35

بستن