۲۷۰ اثر بومی در جشنواره داستان رضوی استان سمنان حاضر هستند

محمدرضا سوقندی در نشست خبری پیش از برگزاری جشنواره داستان رضوی که ظهر شنبه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار شد، ضمن تشریح آخرین وضعیت ثبت‌نام کنندگان در جشنواره داستان رضوی، بیان کرد: یک هزار و ۷۷۴ اثر از یک هزار و ۲۰۵ شرکت‌کننده به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره ملی داستان رضوی در سمنان ارسال‌شده است.

وی افزود: از این میزان ۲۷۰اثر از ۲۴۰ هنرمند بومی استان سمنان است که ازنظر تعداد شرکت‌کننده، رتبه نخست را به خود اختصاص داد و این در حالی است که در جشنواره دوازدهم ۱۵۹ هنرمند بومی با ۲۱۶اثر در این جشنواره شرکت داشتند که رشد قابل‌توجهی را در سال جاری شاهد هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، بابیان اینکه در جشنواره سیزدهم، ۴۹۴مرد و ۷۱۱ زن حضور خواهند داشت، گفت: این جشنواره هم‌زمان با دهه کرامت در سمنان برگزار و در روز چهارم مردادماه۹۶ به اتمام می‌رسد.

سوقندی در پاسخ به سؤالی با موضوع تفکیک آثار شرکت‌کننده در جشنواره داستان رضوی، بیان کرد: یک هزار و ۷۷۴ اثر از یک هزار و ۲۰۵ شرکت‌کننده به دبیرخانه این جشنواره رسیده که داستان کوتاه با ۸۳۶اثر بیشترین فراوانی حضار را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: داستان کوتاه با ۷۴۳اثر و داستان‌های ویژه کرامت انسانی با ۶۳ اثر رتبه‌های دوم و سوم ازلحاظ کمی را در بخش‌های مختلف این جشنواره به خود اختصاص دادند همچنین در این جشنواره ۲۲ اثر در بخش ویژه حادثه قطار، ۳۷ اثر داستان بلند و رمان و ۷۳ اثر غیرداستانی نیز حضور خواهند داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بابیان اینکه حضار در سیزدهمین جشنواره داستان رضوی نسبت به دوره گذشته ۲۰۰ نفر اضافه‌شده‌اند، گفت: این نشان از بلوغ جشنواره داستان رضوی و استقبال در بین اهالی قلم است.

طراحی سایت در شیراز | بانک اطلاعات ساختمان | خرید آپارتمان در اصفهان | نرم افزار حسابداری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 + = 67

بستن