صادرات ۸۰۰ هزار دلاری صنایع‌دستی از خراسان جنوبی

حسن رمضانی ظهر دوشنبه در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۱۰ هزار صنعتگر صنایع‌دستی فعال هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: در سال گذشته ۱۵۵ فقره پروانه تولید انفرادی و هزار و ۱۷۰ کارت شناسایی برای صنعتگران صنایع‌دستی صادر کردیم.

رمضانی ادامه داد: همچنین هنرمندان خراسان جنوبی سال گذشته در ۱۹ نمایشگاه صنایع‌دستی شرکت کرده و در عرصه بین‌المللی نیز  در نمایشگاه‌های مسکو و توکیو حضور فعال داشتند.

وی افزود: تعداد ۷۲ بازارچه با ۲۶۰ غرفه صنایع‌دستی نوروزی، فصلی و مناسبتی در سال ۹۶ در خراسان جنوبی برپا شد.

فروش چهارمیلیاردی صنایع دستی خراسان‌جنوبی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: چهار میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان فروش صنایع‌دستی خراسان جنوبی در سال ۹۶ بوده است و در نوروز ۹۷ نیز یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروش صنایع‌دستی داشته‌ایم.

رمضانی با اشاره به اینکه در نوروز ۹۷ هنرمندان صنایع‌دستی خراسان جنوبی در نمایشگاه مشهد ۸۰۰ میلیون تومان فروش صنایع‌دستی داشته‌اند، اظهار کرد: صادرات صنایع‌دستی خراسان جنوبی نیز در سال گذشته ۸۰۰ هزار دلار بوده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته هفت رشته صنایع‌دستی را احیاء و ۱۳ نشان مرغوبیت کالا گرفتیم که نقش مهمی درفروش مناسب کالا دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر ۳۳ اقامتگاه بوم گردی در خراسان جنوبی فعال است در حالی که قبل از دولت تدبیر و امید هیچ اقامتگاه بوم گردی در خراسان جنوبی وجود نداشته است.

افزایش ۳۰درصدی ورود گردشگران خارجی به خراسان جنوبی

رمضانی افزود: سال گذشته ورود گردشگران خارجی در خراسان جنوبی حدود ۳۰ درصد و بازدید از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی استان نیز ۲۲ درصد افزایش داشته است.

وی یادآور شد: تخصیص یارانه سفر برای مناطقی چون خراسان جنوبی نقش مهمی در جذب گردشگر دارد.

مهدی پارسا معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: طی سال گذشته ۱۰واحد راکد در خراسان جنوبی به چرخه تولید برگشت.

وی بیان کرد: همچنین در سال ۹۶ تعداد ۵۴ واحد صنعتی ارتقاء پیدا کردند و پنج واحد صنعتی نیز دانش‌بنیان شدند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: میانگین صادرات خراسان جنوبی تا سال ۹۲ حدود ۱۵۲ میلیون دلار بوده است که در حال حاضر به ۱۶۸ میلیون دلار رسیده است.

پارسا یادآور شد: هدف‌گذاری ما ایجاد اشتغال برای سه هزار نفر در سال جاری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

80 + = 90

بستن