فرصت مناسبی برای صادرات کالای ایرانی به کردستان عراق مهیا شده است

نشست هیئت تجاری اقلیم سلیمانیه عراق عصر دوشنبه با حضور حبیب زاده رایزن بازرگانی ایران در کردستان عراق، یاسین معاون اتاق بازرگانی اقلیم کردستان عراق، کبیری معاون اداره صنعت استان، جمعی از تجار و بازرگانان ایرانی و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی قزوین در محل سالن اجتماعات سازمان صنعت قزوین برگزار شد.

مهدی بخشنده در این نشست گفت: اتحایده صادرکنندگان استان با هدف رفع موانع و مشکلات پیش روی صادرکنندگان و تسهیل در امور در استان راه اندازی شده و میتواند گره گشای مسائل باشد.

وی بیان کرد: خوشبختانه پس از بازگشت امنیت به اقلیم کردستان عراق شرایط صادرات به این منطقه بسیار مناسب است و با وضعیتی که در ایران داریم باید از این فرصت برای توسعه صادرات خود به عراق استفاده بهتری کنیم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی قزوین یادآورشد: در اعزام و پذیرش هیئت های تجاری باید به توانمندی های دو طرف توجه شود و مهمترین موضوع نیز نتیجه برد، برد در مذاکرات باید محور کار باشد.

بخشنده تصریح کرد: اقلیم کردستان عراق علاوه بر تامین نیازهای خود می تواند برای صادرات کالاهای ایران به سایر نقاط هم مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: در سال گذشته تعداد ۱۲۶ شرکت و واحد صنعتی به کشور عراق صادرات کالا داشتند که یک سوم آن به اقلیم کردستان بوده است.

این فعال اقتصادی اظهارامیدواری کرد، مذاکرات مستقیم تجار ایرانی و کردستان عراق به عقد قرارداد برای فعالیت مشترک منجر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

31 + = 35

بستن