ایجاد ۳۳ هزار شغل برای فارغ التحصیلان در مراکز رشد و کارآفرینی

مسعود برومند ظهر شنبه در آئین تکریم رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: به دنبال توسعه فناوری‌ها می‌توانیم اشتغالزایی را بالا ببریم و از این رو تلاش کردیم با توسعه مراکز رشد و فناوری، زمینه اشتغالزایی را برای فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه از دهه ۷۰ شاهد توسعه فناوری در سطح کشور شدیم، افزود: از سال ها ۸۵ به بعد فناوری رو به پیشرفت رفت و از سال های ۸۸ به بعد مراکز رشد و کارآفرینی شکل و شمایل پیدا کرد به طوری که امروز ۳۳ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف شاغل شدند.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مسئله مهم پیش روی کشور را کارآفرینی و نوآوری عنوان کرد و بیان داشت: با وجود بحران بیکاری امروز بدنبال اشتغالزایی از راه فناوری هستیم که شهرک علم و فناوری اصفهان در این حوزه از سال های قبل قدم گذاشته است و سبقه طولانی دارد.

وی با اشاره به اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بزرگترین پارک علم و فناوری را در کشور دارد، بیان داشت: شهرک علم و تحقیقاتی اصفهان ارتباط خوبی با دانشگاه صنعتی دارد و این یک امتیاز ویژه برای هر دو نهاد است.

برومند با اشاره به تاریخچه بازگشایی دانشگاه ها گفت: از سال ۶۲ شاهد شکل گیری دانشگاه ها بودیم و از بعد انقلاب تحصیلات تکمیلی را داشتیم که در این سال‌ها موفق به انجام ۴۸ هزار پژوهش علمی در سطح جهانی شدیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =

بستن