تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در شهمیرزاد پرداخت می‌شود

مسعود احمدی ضمن بیان اینکه بخش شهمیرزاد دارای دو دهستان و ۱۹ روستا با ظرفیت‌های قابل‌توجه گردشگری، بومگردی، کشاورزی و دام‌پروری است، که با توجه به آب‌وهوای مناسب و طبیعت بکر در کنار ییلاقات عشایر در زمره مناطق پر استعداد درزمینهٔ ایجاد اشتغال روستایی محسوب می‌شود، تأکید کرد: در قالب طرح حمایتی از مشاغل روستایی و باهدف جلوگیری از مهاجرت به شهرها، تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ شش درصد برای تأمین سرمایه در گردش پرداخت خواهد شد.

وی درباره دیگر طرح حمایتی از تولید در شهمیرزاد نیز افزود: از سوی دیگر واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت مشمول پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۰ درصد هستند که با دوره تنفس حداکثر یک‌ساله به متقاضیان اعطاشده و در کنار تسهیلات روستایی فرصت دیگری برای ارتقای اقتصادی و تولید محسوب می‌شوند.

اشتغال گام مؤثر برای جلوگیری از مهاجرت

بخشدار شهمیرزاد دو طرح ارائه تسهیلات برای تولید و اشتغال را گامی مؤثر در راه جلوگیری از مهاجرت روستائیان دانست و تأکید کرد: ما معتقد هستیم به‌واسطه ظرفیت‌های عظیم شهمیرزاد اگر در راستای تولید و اشتغال موفق عمل کنیم، حتی شاهد مهاجرت معکوس به روستاها نیز خواهیم بود.

احمدی با تأکید بر اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی و ارائه تسهیلات به آن‌ها، با مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی می‌تواند ارتقای اقتصاد خانوارهای شهمیرزادی را در پی‌داشته باشد، بیان کرد: طرح اشتغال‌زایی شامل دسته‌های تولیدی و صنعتی، کشاورزی و دام‌پروری، گردشگری و صنایع‌دستی و خدمات دسته‌بندی می‌شوند.

وی افزود: از مزایای اعطای تسهیلات رونق اشتغال می‌توان به احیای مشاغل سنتی، جلوگیری از کوچ روستاییان به مناطق شهری اشاره کرد، همچنین توسعه کارافرینی روستایی می‌تواند به ماندگاری مسافران نیز کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 + = 72

بستن