۲۸ واحد صادراتی در استان سمنان فعالیت دارند

بهروز اسودی صبح سه‌شنبه در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات استان سمنان در استانداری ضمن بیان مشکلات پیش روی توسعه صادرات افزود: تغییرات در نرخ‌ها و مبادلات ارزی و حمل و نقل از عمده‌ترین مشکلات در بخش صادرات استان است.

وی با اشاره به اینکه بررسی و رفع موانع صادراتی از اولویت‌های کاری کارگروه توسعه صادرات است، تصریح کرد: در پی عارضه یابی از ۲۸ واحد صادراتی استان، مسائل ارزی، حمل و نقل، مالیاتی، بازارهای صادراتی و دیگر موارد خاص از مشکلات صادراتی است که اکثر واحدها با آن درگیر هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: در استان حدود ۲۸ واحد صادراتی وجود دارد که واحدهای سیمان و کاشی که سهم بزرگی در صادرات استان دارند با مشکلات شدید صادراتی مواجه هستند که این امر بر صادرات استان تاثیر بسزایی دارد.

اسودی با اشاره به تاثیر تغییرات اخیر در نرخ‌ها و مبادلات ارزی بر تبادلات تجاری استان سمنان اظهار داشت: شاخص‌ترین نیازمندی‌های واحدهای صادراتی استان از نظام ارزی و شبکه بانکی باید تبیین شود.

وی در پایان و در آخرین دستور کار این نشست خاطرنشان کرد: استرداد مالیات بر ارزش افزوده از دیگر مشکلات پیش روی صادرکنندگان استان سمنان است که در این جلسه بحث و تبادل نظر و راه کارهای مقتضی ارائه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 20 = 25

بستن