تامین ۱۰هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات کشاورزی در خراسان رضوی

محمد رضا قوسیان مقدم صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:طی پنج سال اخیر پرداخت بالغ بر ۲۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات منجر به تأمین بالغ بر ۱۰ هزارو ۵۰۰  دستگاه انواع ماشین ها و ادوات کشاورزی دراستان خراسان رضوی  شده است.

وی افزود: براساس آخرین آمار موجودخراسان رضوی دارای  ۵ هزارو ۲۲۸ دستگاه انواع تیلر، ۳۳ هزارو ۵۶۲ دستگاه انواع تراکتور، ۷۱۶ دستگاه دروگر بافه بند، ۵۰۶ دستگاه انواع کمباین غلات و ۱۰۷دستگاه سایر ماشین های خودگردان می‌باشد .

رئیس اداره فناوری های جهاد کشاورزی افزود: آمار تراکتور و کمباین در خراسان رضوی حاکی از نسبت ۸۵۰ هکتار غلات به ازای هر کمباین و ۳۰هکتار کشت به ازای هر دستگاه تراکتوردر این استان می‌باشد.

قوسیان تصریح کرد:  این تعداد ماشین شاخص سطح مکانیزاسیون را از ۱.۲ به ۱.۶۴ اسب بخار ارتقاء داده است که رشد ۳۵ درصدی را نشان می دهد و درصد کشت مکانیزه غلات را از زیر ۳۰ درصد به ۵۵ درصد رسانده است و اثر این سرمایه گذاری در افزایش تولید گندم و کلزا مشهود می باشد.

وی گفت:  از سال ۹۲ تاکنون توزیع بالغ بر ۸۶۰ دستگاه خاک ورز و ۲۶ دستگاه کشت مستقیم در خراسان رضوی  منجر به اجرای کشاورزی حفاظتی در سطح ۱۱۰ هزار هکتار  از اراضی این استان  شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =

بستن