احداث کارخانه پسماند مشترک بین شهرستان های ملکان و بناب

محمدباقر خانی صبح امروز یک شنبه در جلسه مدیریت پسماند شهرستان ملکان افزود:این کارخانه با هدف مدیریت و ساماندهی زباله های شهرستان های ملکان و بناب و با مشارکت بخش خصوصی در روستای خلیلوند شهر بناب احداث می شود.

وی افزود:این طرح با مشارکت شهرداری شهرهای ملکان، بناب، لیلان و مبارک شهر اجرا خواهد شد و از زباله های این شهرها در جهت تولید برق و انرژی استفاده خواهد شد.

خانی در ادامه از رفع مشکلات مربوط به احداث تصفیه خانه طرح فاضلاب شهری ملکان خبر داد و گفت:این تصفیه خانه با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبارات وزارت نیرو و ستاد احیا دریاچه ارومیه احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه با حضور وزیر نیرو و رئیس ستاد احیاء دریاچه ارومیه آغاز خواهد شد افزود: با بهره برداری از طرح فاضلاب شهری ملکان حدود ۷۰ درصد از مشکلات شهرداری ملکان رفع می شود.

انتقال بازار هفتگی ملکان به محل جدید

فرماندار ملکان در ادامه از راه اندازی کمپین نخاله های ساختمانی در محدوده جاده های شهری و روستایی شهرستان ملکان خبر داد و گفت: این کمپین با مشارکت شهرداری ها و دهیاری ها و شهروندان علاقمند به محیط زیست اجرایی خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه عده ای از شهروندان اقدام به رهاسازی زباله و نخاله های خود به بستر رودخانه ها اقدام می کنند که این عمل بهداشت آب شرب و بهداشت شهروندان شهرستان را تهدید می کند.

خانی در ادامه از انتقال محل بازار هفتگی ملکان به محل جدید خبر داد و افزود: با توجه به ترافیک حاکم در روزهای شنبه در جاده مبارک شهر و روستاهای اطراف، بازار دواب ملکان تا پایان تیرماه سال جاری به حوالی محل فعلی دفن زباله ها در ۲.۵ کیلومتری جاده ملکان بناب انتقال می یابد.

خریداری ۷ هکتار زمین جهت بازار هفتگی ملکان

رئیس شورای شهر ملکان هم از خریداری هفت هکتار زمین جهت بازار هفتگی ملکان خبر داد و گفت:این محل به لحاظ داشتن چندین جاده ارتباطی و دسترسی محل مناسبی برای بازار هفتگی ملکان می باشد.

ابراهیم رزقی افزود: این محل بعد از خریداری کامل حصارکشی و بهره برداری خواهد شد.

فعال رسانه ای در ملکان نیز در این جلسه از وضعیت اسف بار بهداشتی در مسکن مهر و کوی دولت ملکان انتقاد کرد.

قادر منجمی افزود: متاسفانه بخاطر سرریز فاضلاب خانگی در مسکن مهر و رهاسازی پساب کارخانجات سبزه پاک کنی در کوی دولت سلامتی ساکنین این محل ها با خطرات جدی روبرو می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 46 = 48

بستن