۲ مخزن ذخیره آب در قم بهسازی شد

علی جان صادق‌پور در حاشیه بازدید از عملیات نشت گیری و بهسازی مخازن دوبرادران و شهرک قدس، حجم ذخایر مخازن آب قم را ۳۲۲ هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: ذخایر آب شهر قم مطابق استانداردهای ملی است.

وی با بیان اینکه مخازن ذخیره مواقع بحران به عنوان پدافند غیرعامل کمک زیادی به تأمین آب شهر می‌کند، از بهسازی و نشت گیری دو مخزن ذخیره آب با حجم ۱۰ هزار مترمکعب در مجموعه مخازن دوبرادران و شهرک قدس خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه این دو مخزن سال‌ها به علت نشت از مدار بهره‌برداری خارج بود، اظهار داشت: با توجه به نیاز شهر به مخازن ذخیره آب، نشت گیری و بهسازی این دو مخزن در دستور کار قرار گرفت و پس از طی مراحل قانونی پیمانکار اقدام به تجهیز کارگاه و شروع فعالیت‌های اجرایی کرد.

وی هزینه نشت گیری و بهسازی این دو مخزن را بیش از ۲ میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی نشت گیری این دو مخزن از ابتدای خردادماه آغاز شده و سعی داریم اوایل تیرماه این مخازن را وارد مدار بهره‌برداری کنیم.

صادق‌پور در ادامه با اشاره به اهمیت استراتژیک مخازن ذخیره آب در شهر قم تأکید کرد: با توجه به اینکه آب شهر قم از فاصله‌ای دور و توسط خط انتقال تأمین می‌شود در صورت بروز حادثه‌ای در این مسیر و قطع آب تا ۲۴ ساعت می‌توان برای تأمین آب شهر از مخازن ذخیره استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم برای نگهداری از این مخازن که در نقاط مختلف شهر واقع شده‌اند در نظر گرفته شده تا در زمان بحران با مشکلی مواجه نشویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 + = 88

بستن