ویژه برنامه های قرآنی در حرم مطهر رضوی برگزار می شود

همه ساله با آغاز ماه مبارک رمضان برنامه های ویژه ای قرآنی در حرم مطهر رضوی  برای اقشار مختلف در صحن ها و رواق های این آستان ملکوتی برگزار می شود.

امسال نیز آستان قدس رضوی با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و همزمان با ایام ماه مبارک رمضان دو برنامه سحرگاهی را به صورت زنده بر روی آنتن می‌برد که اولین برنامه  از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از صحن انقلاب اسلامی و از طریق شبکه خراسان رضوی پخش می شود که تا سحر ادامه خواهد داشت و دومین برنامه مناجات خوانی است که از ساعت دو بامداد و از رواق امام خمینی(ره) از شبکه دو سیما بر روی آنتن می‌رود.

ویژه برنامه افطار شبکه پنج سیما نیز همزمان با افطار از صحن هدایت بر روی آنتن خواهد رفت. از دیگر برنامه های رمضانی حرم مطهر رضوی که از سیمای جمهوری اسلامی پخش می شود برنامه تفسیر قرآن حجت الاسلام والمسلمین قرائتی است که از شبکه خراسان رضوی پخش می‌شود.

شبکه های سحر، هدهد و الکوثر نیز برنامه‌های زائران غیرایرانی و به ویژه اردو زبان ها و عرب زبان ها را در ایام ماه مبارک رمضان پوشش خواهند داد.

 مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم نیز در ماه مبارک رمضان امسال نیز در سه نوبت از حرم مطهر رضوی و از طریق شبکه‌های مختلف پخش می‌شود.

ترتیل خوانی قرآن کریم در نوبت صبح نیم ساعت بعد از اذان صبح به افق مشهد  به صورت زنده از شبکه یک سیما بر روی آنتن می‌رود دومین نوبت ترتیل خوانی از رواق امام خمینی(ره) و قبل از اذان ظهر و حوالی ساعت ۱۰ تا ۱۱ و ترتیل خوانی نوبت عصر حرم مطهر رضوی نیز در ایوان مقصوره مسجد جامع گوهرشاد ساعت ۶ تا ۷ بعد ازظهر برگزار می‌شود و از شبکه‌های افق و خراسان رضوی نیز به صورت زنده بر روی آنتن می‌رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

44 + = 52

بستن