انتقاد عضو شورای عالی استان ها ازافزایش عوارض آزادراه تهران-پردیس

محمد قانبیلی ظهر چهارشنبه در دومین جلسه شورای اداری شهرستان پردیس که به ریاست مرتضی حیدری فرماندار این شهرستان و با حضور دیگر مسئولین برگزار شد، از افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران- پردیس گلایه کرده و خواستار اصلاح آن شد.

وی گفت: طبق قانون افزایش این نرخ نباید بیشتر از ۱۰ درصد باشد، اما حدود ۳۰ درصد رشد داشته است، در صورتی که شرکت آزادراه تهران- پردیس در مبلغ عوارضی تجدید نظر نکند، به نمایندگی از مردم در دیوان عدالت اداری از این شرکت شکایت می کنم.

عضو شورای عالی استانهای کشور با بیان این که این افزایش نرخ عوارض خلاف قانون است، گفت: قانون افزایش نرخ خدمات و عوارض را به اندازه نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی دانسته است و افزایش بیش از آن غیرقانونی است.

قانبیلی اضافه کرد: بانک مرکزی تورم امسال را زیر ۱۰ درصد اعلام کرده است، اما تقریبا ۳۰ درصد افزایش قیمت عوارض آزادراه تهران- پردیس را شاهد هستیم، مردم به طور کلی به این مساله اعتراض دارند.

بر اساس این گزارش، آخرین افزایش قیمت عوارض آزادراه تهران- پردیس در حدود یک سال و نیم گذشته اتفاق افتاده بود و نرخ عوارض این آزادراه نیز به تازگی از ۳۵۰۰ تو مان به ۴۵۰۰ تومان رسیده است، که سبب گلایه مندی مردم شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 3 =

بستن