آتش‌سوزی انبار مبلمان در دوکوهک شیراز

به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی شیراز، به دنبال تماس کارگران یک انبار و اطلاع رسانی در خصوص وقوع حادثه آتش سوزی به سامانه ۱۲۵، آتش‌نشانان ایستگاه ۸ به محل حادثه اعزام شدند.

محمد طاهری فرمانده عملیات ایستگاه ۸ آتش‌نشانی شیراز با بیان اینکه زمان وقوع این حادثه را ۱۲ و ۵۴ دقیقه اعلام و اضافه کرد: محل حادثه سوله ای مملو از مبلمان اداری، فرش، میز و … بود که در اطراف آن کارگاه‌ها و سوله‌های دیگر واقع شده بود.

وی افزود: با توجه به تماس‌های اولیه و گزارش احتمال محبوس شدن فرد یا افرادی در داخل مکان‌هایی که طعمه آتش سوزی شده بود، آتش نشانان به سرعت وارد عملیات شده و به جستجوی محبوسین احتمالی در میان این اماکن پرداختند‌.

فرمانده ایستگاه ۸ عملیات آتش نشانی شیراز گفت: چون داخل این کارگاه مملو از مبلمان، لوازم چوبی و قابل اشتعال بود، نیروهای آتش نشانی بلافاصله پس از قطع جریان اصلی برق این گاراژ، با بکارگیری تجهیزات ویژه و لوله‌های آبرسانی از چندین سمت به کانون آتش نزدیک شده و مشغول مهار شعله‌های آتش شدند‌.

وی خاطرنشان کرد: این آتش سوزی در مدت زمان کوتاهی توسط آتش نشانان مهار و کاملاً خاموش شد و همچنین از سرایت آن به کارگاه های همجوار جلوگیری شد.

طاهری گفت: خوشبختانه این حادثه هیچ محبوسی و مصدومی نداشت و نیروهای آتش نشانی پس از اطمینان از نبود خطر، عملیات خود را به پایان برده و به ایستگاه  مربوطه مراجعت کردند‌.

فرمانده عملیات آتش نشانی ایستگاه ۸ آتش‌نشانی شیراز با بیان اینکه ظرف مدت ۲ ساعت این آتش‌ را مهار و خاموش کردند، گفت: با خاموش شدن این آتش سوزی، کارشناسان آتش نشانی بررسی‌های ‌خود را برای یافتن علت بروز آتش سوزی و نیز برآورد خسارات وارده را شروع کردند که متعاقبا تحقیقات خود را به مسئولین ذیربط ارائه خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =

بستن