تحقق توسعه اقتصادی با جلوگیری ازصادرات خام محصولات کشاورزی

محمد اسکندری ثانی صبح یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: بحث توسعه محور شرق در سال ۶۷ مطرح شد اما بعد از مدتی این مهم به فراموشی سپرده شد.

دبیراجرایی دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران بیان کرد: در برنامه ششم توسعه بار دیگر بحث توسعه محور شرق مطرح شد و سازمان برنامه و بودجه کشور نیز این مسئله را پیگیری می‌کند.

اسکندری ثانی ادامه داد: دانشگاه بیرجند نیز تلاش دارد با برگزاری همایش‌ها و نشست‌ها این موضوع را از منظر علمی پررنگ کرده و برای آن راهکارهای تخصصی و علمی ارائه دهد و در این راستا دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران با محوریت ژئوپلیتیک، توسعه محلی _ منطقه ای رویکردی در پایداری شرق ایران در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

وی افزود: در این همایش چگونگی اجرایی کردن برنامه‌ها برای توسعه شرق کشور با همفکری و هماهنگی صاحب نظران مطرح کرده و گفتمان سازی انجام می‌دهیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند گفت: بی‌شک جلوگیری از خام فروشی و ممانعت از صادرات محصولات کشاورزی فراوری نشده برای مردم شرق کشور و از جمله خراسان‌جنوبی توسعه و پیشرفت اقتصادی به همراه خواهد داشت.

اسکندری ثانی با اشاره به استقبال از دهمین کنگره انجمن ژئوپلتیک و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران یادآور شد: علاوه بر کمیت از نظر کیفی نیز مقالات از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

72 + = 78

بستن