۴۰۰۰ کارمند نظام مهندسی بیکار می‌شوند

شهرام کوسه غراوی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با ابلاغیه جدید وزیر راه و شهرسازی که مخالفت گسترده و از جمله مخالفت وزیر کشور را هم به همراه داشته بین سه تا چهار هزار کارمند نظام مهندسی کشور بیکار می شوند.

نماینده مردم شهرستان های کلاله، مراوه تپه، مینودشت و گالیکش در مجلس شورای اسلامی با بیان این که این ابلاغیه بیکاری حداقل ۱۰۰ کارمند نظام مهندسی در گلستان را رقم می زند، افزود: با ابلاغیه جدید وزیر راه و شهرسازی همچنین درآمد نظام مهندسی کشور ۹۵ درصد کاهش می یابد و بیشتر از ۹۴ درصد درآمد آن محقق نمی شود.

وی از سازمان نظام مهندسی به عنوان یک تشکل صنفی پویا نام برد و گفت: آقای آخوندی تلاش دارد نظام مهندسی را از این وضعیت خارج کرده و به تشکلی ضعیف و بدون کاربرد تبدیل کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از رایزنی با وزیر راه و شهرسازی برای اجرایی نشدن این ابلاغیه خبر داد و اضافه کرد: قرار شده این هفته جلسه مشترکی با آقای آخوندی داشته باشیم و تعارض های موجود را بررسی کنیم.

کوسه غراوی با تاکید بر این که باید تعارض های موجود در این ابلاغیه رفع شود، خاطرنشان کرد: تلاش داریم هرچه سریعتر با رایزنی با وزیر راه و شهرسازی این موضوع را به نقطه مطلوبی برسانیم تا مشکل کارمندان نظام مهندسی و کارمندان طراحی، نظارت و اجرا در کشور حل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =

بستن