کشف بیش از ۲ میلیارد ریال کالای قاچاق در یک منزل مسکونی

جواد محمدی فشارکی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طی بازرسی مشترک توسط بازرسان مبارزه با قاچاق کالای بازرسی اصناف استان اصفهان به همراه پلیس آگاهی از یک واحد مسکونی در اصفهان، شش دستگاه مایکروویو، شش دستگاه کولرگازی، یک دستگاه لباسشویی و یک دستگاه جاروبرقی و ۹۰ هزار عدد اسباب بازی قاچاق کشف و ضبط شد.

وی بیان داشت: ارزش این کالاهای قاچاق به دو میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال می رسد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان با اشاره به اینکه فروش کالاهای شبه صنایع دستی تهدید جدی برای اصفهان است، ادامه داد: از سال ۹۳ تاکنون با همکاری تنگاتنگ بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، اتاق اصناف، اتحادیه صنایع دستی و بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان فروش کالاهای صنایع دستی قاچاق در میدان نقش جهان ۹۵ درصد کاهش داشته است.

کاهش ۹۵ درصدی فروش کالای قاچاق در فروشگاه های صنایع دستی میدان نقش جهان

وی اضافه کرد: اصفهان به عنوان مهد صنایع دستی ایران و میدان نقش جهان به عنوان نمادی تاریخی از ایران یکی از اصلی ترین پایگاه های خرید و فروش صنایع دستی به شمار می آید.

محمدی فشارکی افزود: همواره در کنار فرصت های اقتصادی، تهدیدهایی نیز وجود دارد و فروش کالاهای شبه صنایع دستی که اغلب قاچاق و بی کیفیت بود از جمله تهدیدهای اقتصادی برای صنایع دستی ایران و اصفهان به شمار می آمد.

وی با بیان اینکه از حدود چهار سال پیش نقشه راه ما برای به صفر رساندن فروش کالاهای قاچاق در میدان امام (ره) آغاز شد، گفت: امروز خوشبختانه شاهد کاهش ۹۵ درصدی فروش کالای قاچاق در فروشگاه های صنایع دستی میدان نقش جهان هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =

بستن