نرم افزار اتوماسیون اداری و تاثیرات آن در ارگان‌های دولتی

امروزه در ارگان­های دولتی تعاملات روزمره و حجم تبادل اطلاعات رو به افزایش است و سازمان­های دولتی همچون سازمان بیمه، سازمان مالیات و … به دلیل حساسیت در جمع آوری و سازمان­دهی اطلاعات و سرعت و دقت در پیگیری و پاسخگویی به مراجعین، با ظهور فناوری اطلاعات و ارتباطات سعی می کنند با سیستم اطلاعاتی همچون خرید نرم افزار اتوماسیون اداری موجب تسهیل در جمع آوری و کنترل اطلاعات سازمانی شوند.

در ادامه بیشتر درباره تاثیر نرم افزار اتوماسیون اداری علاوه بر حفظ محیط زیست با کاهش استفاده از کاغذ و همچنین افزایش سرعت عملکرد کارآمد سیستم اتوماسیون اداری در ارگانهای دولتی صحبت خواهیم کرد و خواهیم گفت نرم افزار اتوماسیون داری تحت وب با امکان بررسی در هر زمان و هر مکان می تواند چه نتایج مثبتی در ارتباطات سازمانی، افزایش بهره وری کارکنان و کاهش فساد سازمان دولتی داشته باشد.

هر آنچه باید سازمان­های دولتی از سیستم اتوماسیون اداری تحت وب بدانند

اگر بخواهیم به زبان ساده نرم افزار اتوماسیون اداری را تعریف کنیم تا بهتر با تاثیرات و لزوم استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب در سازمان­ها به خصوص سازمان­های دولتی آشنا شوید باید اینگونه گفت که، برنامه اتوماسیون یک سیستم الکترونیکی و برنامه نویسی شده جهت تسهیل ارتباط های داخلی و خارجی در سازمان می باشد و سازمان­ها را از نگهداری حجم عظیمی از اسناد و اطلاعات که بابت ثبت و بررسی وقت زیادی از کارمندان می گیرد بی نیاز می کند.

رضایت ارباب رجوع و سرعت دادن به بهره وری منابع انسانی از اهدافی است که انواع اتوماسیون اداری می تواند در ارگان­های دولتی داشته باشد. با توجه به تحقیقات انجام شده طی چند سال اخیر در اغلب کشورها از جمله ایران ارائه خدمات مناسب و سریع با استفاده از فناوری اطلاعات در بخش دولتی، درک اهمیت استفاده از نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری را برای تسهیل امور اداری و بهره مندی از مزایایی همچون افزایش سودآوری و بهره وری کارکنان را بیشتر کرده است تا جایی که ارگانهای دولتی با بکارگیری سیستم اطلاعاتی نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب، با توجه به سرعت پردازش بالا اطلاعات و تحلیل حجم بزرگی از اطلاعات، توانسته اند در جهت رسیدن به اهداف سازمانی خود نتایج مثبتی از مزایای اتوماسیون اداری همچون :

# ایمنی و ثبت و نگهداری اطلاعات در حجم کمتر

# خودکارسازی فرآیندهای اداری در نرم افزار اتوماسیون اداری

# نظارت دقیق بر عملکرد کارکنان با تولید گزارشات متنوع مدیریتی

# ردیابی و شفاف سازی مراحل گردش اسناد

# انجام کارهای اداری در هر مکان و زمان با نرم افزار اتوماسیون اداری

# اطلاع از مراحل انجام و پیشرفت کار توسط ارباب رجوع به دست آورند.

نکته مهم درباره اهمیت نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب این است که با وجود اینکه بیش از ۱۰ سال از عمر فناوری IT در برنامه اتوماسیون اداری سازمان ها نمیگذرد، اما باید اعتراف کرد که بکارگیری اتوماسیون اداری تحت وب تحول بزرگی در حوزه فرآیندهای مدیریت با اهداف و کاربردهایی همچون افزایش رقابت بین سازمانی و کاهش بایگانی اسناد به عنوان یک کار سازمانی وقت گیر و پر هزینه داشته است. در ادامه ۳ تاثیر مهم و مثبت استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب را که در سازمان های دولتی شاهد آن خواهیم بود مورد بررسی قرار می دهیم.

            ۱. نرم افزار اتوماسیون اداری در ارتباطات سازمانی

گسترده شدن تعاملات درونی و بیرونی سازمان دولتی موجب شده نیاز به ارتباط بیشتر بین واحدها و نظارت بر روی پیشرفت کار، سازمان را با حجم زیادی از تبادل اطلاعات مواجه و به دنبال راه حلی همچون برنامه اتوماسیون برای تسهیل این امر باشند. معمولاً نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب در ۴ سطح مورد استفاده سازمان­ها می باشد.

  • پشتیبانی از کارهای روزمره
  • سیستم اتوماسیون اداری مختص ارائه اطلاعات به دانش کاران
  • ارائه اطلاعات و گزارشات به مدیران
  • حمایت و تسهیل تصمیم گیری مدیران با ارائه اطلاعات به موقع

          ۲ . نرم افزار اتوماسیون اداری در افزایش بهره وری کارکنان

تاثیر استفاده از برنامه اتوماسیون با در بر داشتن دو اصل اثر بخشی و کارایی موجب شده کارکنان سازمانی با استفاده از امکانات و توانایی های خود نقش چشمگیری در پیشرفت عملکرد ارگان­های دولتی داشته باشند و پیاده سازی نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب موجب رضایت شغلی آنان و در نتیجه کارایی آنان بشود.

          ۳. نرم افزار اتوماسیون در کاهش مفاسد اداری

نارضایتی ارباب رجوع و اخبار مفاسد مالی و اداری مدیران را ترغیب به خرید اتوماسیون اداری در جهت مبارزه با مفاسد اداری با شفافیت در پاسخگویی بخش دولتی، جلوگیری از گزارشات مالی و اداری غیرواقعی و کنترل موثر بر فعالیت­های ادارات دولتی کرده است.

یک پیشنهاد ویژه برای خرید نرم افزار اتوماسیون اداری:

نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب آرین سیستم توانسته است مفهوم مدیریت اطلاعات در هر زمان و هر مکان را برای مدیران عینیت ببخشد. نرم افزار اتوماسیون اداری توسط گروه برنامه نویسی آرین سیستم با توجه به شناسایی نیاز مشتریان و استانداردهای لازم در نرم افزار erp برای سازمان شما طراحی شده است. اگر شما نیز به تاثیرات مثبت به کارگیری این نرم افزار در سازمان خود پی برده اید و بیشتر از قیمت نرم افزار اتوماسیون اداری کیفیت و کارایی نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب برای تسهیل در جمع آوری و طبقه بندی اطلاعاتی سازمانی برایتان اهمیت دارد، با شماره گیری ۴۳۰۲۷-۰۲۱ و یا کلیک بر روی بنر زیر با کارشناسان آرین سیستم در ارتباط باشید تا اطلاعات بیشتری درباره ویژگیها و دمو نرم افزار اتوماسیون اداری آرین سیستم در اختیار شما قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =

بستن