افزایش ۱۰ درصدی قیمت کارت بلیط اتوبوس در قم

محمود مسگری با اشاره به افزایش قیمت بلیط حمل و نقل عمومی و تصمیم‌های گرفته در این زمینه، بیان کرد: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر قم نرخ بلیط اتوبوس در قسمت کارت بلیط ۱۰ درصد افزایش یافته و قیمت نقدی همچنان به نرخ سال گذشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه افزایش قیمت ۱۰ درصدی مربوط به ۱۶ خط عمومی داخل شهری است، ابراز داشت: برای خطوط ویژه هم که مسافت طولانی‌تری را طی می‌کنند، افزایش نرخ کمتر از ۱۰ درصد به تصویب رسیده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: در بخش تاکسیرانی هم به دلیل اینکه تاکسی‌های اینترنتی وارد چرخه شده‌اند و به دلیل رقابت به وجود آمده تاکسی‌ها تقاضایی برای افزایش قیمت نداشته‌اند.

وی بیان کرد: طبق تصمیم گیری‌های صورت گرفته شرکت‌های تاکسیرانی هم موظف شده‌اند هزینه‌هایی که از تاکسی‌های سطح شهر دریافت می‌کنند به نرخ سال گذشته باشد و نباید در این زمینه هم افزایش قیمت داشته باشند.

مسگری در ادامه ابراز داشت: سیاست شورای اسلامی شهر قم ایجاد تفاوت قیمت بین کارت بلیط و کرایه نقدی است تا از این طریق مردم به استفاده از کارت بلیط تشویق شوند.

وی تأکید کرد: استفاده از کارت بلیط  باعث می‌شود تا مسافران هر خطوط قابل شمارش باشند که این امر قطعا در ارائه خدمات بهتر تأثیرگذار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =

بستن