تفاهم نامه سرمایه گذاری میان شهرداری اراک و یک شرکت چینی منعقد شد

داود تاجران ظهر سه شنبه در حاشیه جلسه مشترک اعضای شورای شهر اراک با نماینده شرکت چینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زمینه های سرمایه گذاری در شهر اراک بسیار زیاد است به همین دلیل این ظرفیت ها شناسایی و مذاکرات مقدماتی با این شرکت چینی که ازجمله شرکت های دولتی قوی کشور چین به شمار می رود انجام شد.

وی افزود: امروز توانستیم تفاهم نامه ای را با نماینده این شرکت خارجی به امضا برسانیم، برنامه بر این است که سرمایه گذاری های کلان را در این قالب با این شرکت چینی داشته باشیم.

شهرداری اراک ادامه داد: مذاکرات لازم در ارتباط با مفاد تفاهم نامه و اقدامات لازم طی یک ماه گذشته صورت گرفته و این دومین بار است که نماینده شرکت دولتی چینی به اراک سفر می کند و امروز موفق به امضای این تفاهم نامه شدیم که در آینده نه چندان دور بتوانیم اقدامات اساسی برای سرمایه گذاری در اراک داشته باشیم.

تاجران بیان داشت: در این ارتباط و ادامه فعالیت ها، حمایت های دولت و وزارت اقتصاد به خصوص معاونت سرمایه گذاری را می طلبد؛ فردا نیز در همین رابطه با هدف آماده شدن زمینه ها نشستی با معاون سرمایه گذاری وزیر خواهیم داشت تا زمینه های این کار فراهم شود.

شهردار اراک خاطر نشان کرد: ضمانت های دولتی برای بازگشت سرمایه مهم است، تاکنون این شرکت چینی دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در کشور سرمایه گذاری کرده و در امور انجام شده سابقه خوبی دارد بنابراین به این نتیجه رسیدیم که از این پتانسیل در شهر اراک هم استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: این شرکت چینی در زمینه های مختلف فعال است، اراک هم یک شهر صنعتی و هم دانشگاهی به شمار می رود. در عین حال برای پروژه های بزرگ نیاز به سرمایه گذاری داریم و این شرکت در همه زمینه ها اعلام آمادگی کرده است و محدودیت سرمایه گذاری هم ندارد. لذا هم می تواند پروژه اجرا کند و هم به صورت فاینانس سرمایه گذاری کند، به نظر می آید در آینده می توانیم برای اجرای پروژه های سنگین در اراک، با این شرکت همکاری داشته باشیم.

تاجران در پایان در زمینه اولویت بندی اجرای پروژه ها هم گفت: اولویت ها بیشتر در زمینه طرح ۵۵ متری است، همچنین طرح های بزرگ دیگر اراک که از نیازهای این شهر صنعتی و دانشگاهی است باید فراهم شود تا بتواند به شهرهای اطراف نیز خدمات رسانی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 39 = 45

بستن