استقلال خوزستان در منطقه خطر ماند/تعویض معبودی بعد از درگیری

از سری رقابت‌های هفته بیست و هفتم لیگ برتر باشگاه‌های کشور، عصر امروز تیم‌های استقلال خوزستان و گسترش فولاد تبریز در ورزشگاه الغدیر اهواز به مصاف هم رفتند که در نهایت این بازی را تیم تبریزی با نتیجه دو بر یک به سود خود خاتمه داد.

* گل‌های این بازی را یونس دلفی (۷) برای استقلال خوزستان و رضا خالقی فر (۱۰ و ۸۹) برای گسترش فولاد به ثمر رساندند.

* این بازی را سید مهدی سید علی با کمک تورج عیوض محمدی و حسن انتظاری سوت زد و در آن به عقیل کعبی (استقلال) و آندرانیک تیموریان، احمدرضا زنده روح و عزیز معبودی (گسترش) کارت زرد نشان داد.

* گسترش فولاد تبریز در این بازی با ترکیب: فرناندو خسوس، عزیز معبودی (۳۹- صادق رضا نیا)، ادسون هنریکه، علیرضا نقی زاده (۵۸- میلاد زنیدپور)، احمدرضا زنده روح، سید احمد موسوی، آندرانیک تیموریان (۷۳- سامان نریمان جهان)، اسماعیل فرهادی، مصطفی سالاری، پیمان بابایی و رضا خالقی فر وارد میدان شد.

* استقلال خوزستان نیز در این بازی با ترکیب: وحید شیخ ویسی، علیرضا دغاغله، عقیل کعبی، ابوالفضل علایی، علیرضا زندوی، میثم دورقی، عادل کلاه‌کج (۷۱- سعید زارع)، وحید نامداری (۴۹- حکیم نصاری)، یعقوب کریمی (۵۲- فرید بهزادی کریمی)، اسماعیل شریفات و یونس دلفی در برابر حریف صف‌آرایی کرد.

* دقایق ابتدایی بازی استقلال و گسترش فولاد جذاب و همراه با دو گل متوالی بود. استقلالی‌ها در دقیقه هفتم روی پاس اسماعیل شریفات و ضربه یونس دلفی به گل رسیدند، اما این گل خیلی زود پاسخ داده شد و رضا خالقی فر که پس از چند هفته مصدومیت به ترکیب تیمش بازگشته بود، گل مساوی را در پی اشتباه مدافعان استقلال به ثمر رساند.

* استقلال خوزستان که در غیاب بازیکنانی چون جونیور مارینی، موسی کولیبالی، سلمان بحرانی و دانیال ماهینی به میدان آمده بود، در ادامه نیمه نخست با طراحی حملاتی به‌وسیله مثلث تهاجمی متشکل از یونس دلفی، یعقوب کریمی و اسماعیل شریفات سعی در رسیدن به گل دوم داشت. ضربه سر یونس دلفی و دو شوت اسماعیل شریفات از جمله موقعیت‌های آبی‌پوشان جنوبی در این نیمه بودند که تبدیل به گل نشدند.

* در سمت مقابل میدان نیز تیم گسترش فولاد تبریز که شاهد رفع مصدومیت و بازگشت پیمان بابایی و رضا خالقی فر به ترکیب اصلی بود، پس از اینکه گل استقلال خوزستان را پاسخ داد، دست به بازی تدافعی و درگیرانه در ادامه نیمه اول زد و سه کارت زرد هم حاصل خطاهای محکم یاران گسترش در ۴۵ دقیقه نخست بازی بود.

* در دقیقه ۸۳ یونس دلفی مهاجم استقلال خوزستان توسط مدافعان گسترش فولاد سرنگون شد اما داور از این صحنه مشکوک به پنالتی چشم‌پوشی کرد و ضربه‌ کم‌جان دلفی به توپ در ادامه‌ همین صحنه هم ثمری برای آبی‌پوشان نداشت و بهترین بخت گلزنی استقلالی‌ها از دست رفت.

* استقلال خوزستان برخلاف جریان بازی در دقیقه ۸۹ با اشتباه دیگری از بازیکن خط دفاعی‌اش در دفع یک توپ ساده گل دوم را هم به‌وسیله‌ رضا خالقی فر دریافت کرد تا خالقی فر در بازگشت به ترکیب تیمش با استفاده از اشتباهات فردی آبی‌پوشان دو گل منجر به کسب سه امتیاز را به ثمر رسانده باشد.

* استقلال خوزستان با توجه به شکست نفت تهران در رده چهاردهم جدول باقی ماند اما در هفته‌های آینده برای فرار از سقوط باید امتیازات لازم را کسب کند.

* استقبال زیادی از این مسابقه صورت نگرفت و کمتر از پانصد تماشاگر در ورزشگاه غدیر اهواز حضور داشتند.

* هواداران حاضر در استادیوم غدیر در طول مسابقه بدون وقفه به تشویق آبی‌پوشان می‌پرداختند و به شاگردان ویسی روحیه می‌دادند.

* میلاد زنیدپور، عزیز معبودی و رضا خالقی فر پیش از آغاز مسابقه به سمت عبدالله ویسی سرمربی استقلال خوزستان رفتند.

* میثم دورقی کاپیتان استقلال خوزستان قبل از شروع بازی به سمت فیروز کریمی رفت و از وی رخصت گرفت.

* پس از درگیری عزیز معبودی مدافع گسترش فولاد با یونس دلفی مهاجم استقلال خوزستان، فیروز کریمی در دقیقه ۳۹ نیمه نخست اقدام به تعویض مدافع چپ تیمش کرد.

* بازیکنان گسترش فولاد در ابتدای نیمه دوم با تأخیر وارد میدان شدند و به همین دلیل بازی با چند دقیقه تأخیر آغاز شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + = 24

بستن